Twitter
LinkedIn
Google+
E-mail
Početna SPORT Branko Ivanković s iranskim Persepolisom plasirao se u polufinale Azijske lige prvaka

USPJEH VARAŽDINSKOG TRENERA

Varaždinski trener Branko Ivanković sa svojim Persepolisom plasirao se u polufinale Azijske lige prvaka.

Njegova momčad, aktualni prvak Irana, u četvrtfinalu se susrela sa saudijskim Al Ahlijem. Prvi susret u Teheranu završio je 2:2, dok je uzvratni odigran jučer u Abu Daiju završio 3:1 za Ivankovićevu momčad.

Persepolis je u vodstvo doveo Alipour u 5. minuti. Šest minuta kasnije pocrvenio je Iranac Kamyabinia, no do poluvremena gosti su sačuvali prednost. Ipak formalni domaćin je izjednačio u u 52. kada se u strijelce upisao Saleh Al Jamaan.

Brojčano stanje na terenu se poravnalo tek u 81. minuti kada je isključen Motaz Hawsawi jer loptu rukom zaustavio loptu na putu do mreže. Penal je izveo Mensha i pogodio za Irance. U trećoj minuti sudačke nadoknade Teremi je također iz kaznenog udarca postavio konačnih 3:1.

Ivanković i njegov Persepolis će igrati protiv saudijskog Al Hilala, koji je izbacio Mamićev Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.