Četiri vrijedne medalje za Pintarića i Hajdinjaka

PLIVANJE

U Sisku je održan 7. Sveti Kvirin, tzv. mini Grand Prix u organizaciji Plivačkog kluba Sisak Janaf. Na plivačkom mitingu je nastupilo 15 klubova sa ukupno 275 plivačica i plivača.

Norme

Plivački klub Varaždin nastupio je s devet članova. Varaždince su predstvaljali Anamaria Cmrečak i Tamara Flegar, te Karlo Hajdinjak, Jakov Igrec, Martin i Nikola Ključarić, Lovro Pintarić, Karlo Rosenthal te Willi Tropp.
Karlo Hajdinjak je osvojio srebrnu medalju na 100 prsno te brončanu medalju na 100 delfin. Isplivao je i dvije A norme za PH, na 100 i 200 delfin te na 200 delfin došao nadomak medalje, zauzevši 4.mjesto. Karlo trenutno ima šest normi za PH koje će se održati od 21.do 24.srpnja 2016. u Zagrebu.
Lovro Pintarić osvojio je dvije srebrne medalje, na 100 i 200 delfin te odličnim rezultatom potvrdio A normu za PH na 200 delfin. Isplivao je i dva osobna rekorda, na 400 kraul i 200 mješovito.
Jakov Igrec, bivši član PK Barok, odradio je prvi službeni nastup u Plivačkom klubu Varaždin. Jakov je isplivao A normu na 400 mješovito i zauzeo 4. mjesto te je na 200 kraul isplivao osobni rekord.

Rekordi

Anamaria Cmrečak je isplivala osobne rekorde na 100 i 200 prsno te 100 i 200 leđno. Na 100 i 200 prsno zauzela je odlično peto mjesto.
Uz Anu, osobne rekorde isplivali su i Tamara (100 kraul i 100 prsno), Willi (100 leđno), Martin i Nikola (100 kraul) te Karlo Rosenthal (100 prsno).

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.