Google+
E-mail
Početna SPORT Uspješni stolnotenisači MGK Drave i STK Varaždina na 13. Memorijalu Mirko Abramović

BERBA MEDALJA

Protekli vikend u varaždinskoj gradskoj sportskoj dvorani Arena u organizaciji STK Varaždina, održano je 47. otvoreno prvenstvo Varaždina u stolnom tenisu za mlađe kategorije.

Ovogodišnje izdanje održano je trinaesti put pod imenom Memorijal Mirko Abramović. U 8 kategorija nastupilo je preko 450 natjecatelja iz ovog dijela Europe.

U ekipnom dijelu natjecanja u konkurenciji najboljih kadetkinja ekipa STK Varaždina (Lucija Sitar i Tena Kovaček) osvojila je drugo mjesto. Isti plasman ostvarila je kombinacija STK Starr i STK Varaždin (Bruna Borovec i Jelena Vukelić) u konkurenciji mlađih kadetkinja. U pojedinačnoj konkurenciji, među najmlađim kadetima Simon Dvorski bio je drugi. Posljednjeg dana natjecanja Jelena Vukelić izgubila je u četvrtfinalu među mlađim kadetkinjama,  dok je u istoj kategoriji među dječacima Matej Stočko zaustavljen u drugom kolu, a Viktor Kukolja nije prošao svoju kvalifikacijsku grupu.

U kategoriji najmlađih kadeta MGK 1 (Vito Milak i Luka Ptiček) i MGK 2 (Marčec Mark i Leon Ptiček) plasirali su se u polufinale. U međusobnom meču bolji su bili Vito i Luka rezultatom 3:0. U finalu Vito i Luka pobijedili su Regionalni centar Pula rezultatom 3:1.