Twitter
LinkedIn
Google+
E-mail
Početna SPORT FOTO Gradski derbi u Županijskom kupu pred 900 gledatelja pun žustrine završio bez pobjednika

VARTEKS VS. VARAŽDIN

Na igralištu u Jalkovcu odigran je prvi polufinalni susret Županijskog nogometnog kupa između gradskih rivala Varteksa i Varaždina. Završilo je 1:1.

Utakmicu je pratilo oko 900 gledatelja, a domaći nogometaši, trenutno drugoplasirana momčad Međužupanijske lige, "jeli" su travu. Igrali su vrlo žustro i borbeno nošeni navijanjem White Stonesa.

Trećeligaš Varaždin imao je terensku inicijativu i prvi put su zaprijetili dalekometnim udarcem preko Nikole Šafarića u 14. minuti. Šest minuta kasnije pokušao je i Domagoj Drožđek, ali njegov pokušao otišao je preko gola. U 28. minuti Varteks je poveo. Obrana Varaždina loše je namjestila zaleđe, što je iskoristio Tomislav Medved i s desetak metara matirao Dinka Gavranovića. U posljednjim minutama prvog dijela Šafarić se našao sam na pet metara, ali njegov udarac završio je pored gola.

Zaiskrilo

Na startu drugog dijela došlo zaiskrilo je na terenu. U jednom od duela, Ivan Conjar je dlanom udario igrača Varteksa Morisa Kuhtu. Sudac je na kraju Conjaru pokazao žuti karton. U nastavku su gosti bili nešto konkretniji i pogodak je stigao u 76. minuti. Dario Jertec je probio bok, dao loptu U peterac, lopta se odbila od Borne Radića u stativu, a potom si ju je vratar Varteksa Saša Dreven odbio u gol. Do kraja utakmice još je jednom zaprijetio Medved iz slobodnog udarca, ali Gavranović je loptu boksao u korner.

Djelić atmosfere sa susreta pogledajte u fotogaleriji Ivana Agnezovića.