3. HNL Sjever: Međimurje preokretom do pobjede protiv Varteksa, Podravina remizirala u Ludbregu

Odigrano je 10. kolo 3. hrvatske nogometne lige Sjever. Varteks je kod kuće odmjerio snage protiv susjeda iz Čakovca, momčadi Međimurja koje je slavilo rezultatom 3:1. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez golova, Varaždinci u 49. minuti zahvaljujući strijelcu Franu Rožmariću dolaze do prednosti od 1:0. No, samo minutu kasnije gosti izjednačuju, da bi u 66. minuti preuzeli i vodstvo. Treći pogodak nogometaši Međimurja postižu u samoj završnici utakmice.

Podravina je u Ludbregu remizirala 2:2 protiv Papuka, a u derbiju kola svetomartinski Polet je stigao do 2:1 pobjede provi Mladosti u Ždralovima.

Nakon deset odigranih kola vodeći je križevački Radnik s 22 boda. Bod manje skupili su Polet i Mladost. Varteks je na 7. mjestu s 14 bodova, dok je Podravina 9. s deset bodova.

Ostali rezultati 10. kola: Rudar – Bjelovar 1:3, Virovitica – Radnik 2:3, Koprivnica – Podravac 2:2.

Parovi 11. kola: Polet – Varteks, Međimurje – Podravina, Podravac – Rudar, Radnik – Koprivnica, Papuk – Virovitica, Bjelovar – Mladost (Ž).

Varaždinski rekreativci osvojili 5 zlata i 4 srebra na Sportskim igrama za osobe s invaliditetom u Poreču

Sportaši rekreativci Športskog saveza osoba s invalidnošću Varaždinske županije sudjelovali su na Sportsko-rekreativnim igrama državne razine, koje su se od 26. do 28. studenoga 2021. godine održale u Poreču, u skladu s epidemiološkim mjerama nakon prošlogodišnjeg otkazivanja.

Na Sportskim igrama nastupila je županijska reprezentacija koja je osvojila zapažene rezultate, osvojivši 5 zlatnih medalja: u visećoj kuglani pojedinačno – Željko Habunek, u pikadu pojedinačno žene – Slavica Pintarić, u pikadu pojedinačno muški – Krunoslav Pavlinec, u visećoj kuglani ekipno žene i u pikadu ekipno žene.

Varaždinski sportaši osvojili su i 4 srebrne medalje: u visećoj kuglani pojedinačno muški – Krunoslav Pavlinec, u pikadu pojedinačno muški – Željko Habunek, u paraboćanju i boćanju.

Varaždinsku županiju predstavljalo je 16 natjecatelja i natjecateljica:

Pikado ženska ekipa: Slavica Pintarić, Ružica Makšan, Biserka Jagić i Marija Magić

Viseća kuglana ženska ekipa: Slavica Pintarić, Ružica Makšan, Biserka Jagić, Višnja Fluks i Marija Magić

Pikado muška ekipa: Srećko Crnko, Željko Habunek, Ivan Jagić i Ivan Bregović

Paraboćarska ekipa: Miro Borček, Slobodan Tošić, Krunoslav Pavlinec, Željko Habunek

Viseća kuglana muška ekipa: Željko Habunek, Mladen Kaselj, Ivan Jagić i Zlatko Grediček

Boćarska ekipa HVIDRA: Rudolf Jurinjak i Marijan Perković

Među predstavnicima Športskog saveza osoba s invalidnošću bio je Ivica Fluks kao sudac u kategoriji paraboćanje.

Štefulj se vraća: Imao sam koronu, ozlijedio se i sve me prebacilo na negativu

Daniel Štefulj (22) prvi je put na Šubićevcu ove sezone u HNL-u za Dinamo odigrao svih devedeset minuta.

Posljednji put je igrao kompletnu utakmicu protiv Valura u kvalifikacijama za Ligu prvaka, 7. srpnja ove godine, na startu sezone. Na startu sezone u HNL-u zaigrao je u porazu od Slaven Belupa (0:2), šezdeset minuta, te onda još 22 minute protiv Hrvatskog dragovoljca. Kasnije je nestao sa scene.

– Pa, kao što vidite, sve sam podnio. Da, moram kazati da me sve to malo unazadilo. Recimo da me sve prebacilo na neku negativu. Imao sam prvo neku virozu, pa sam dobio koronu, pa sam se ozlijedio… Ali, iako me spopala negativa, odlučio sam ipak na sve gledati s pozitivnije strane, po onoj “što te ne ubije, to te ojača”. Trenirao sam, čekao sam svoju priliku. Baš sam, recimo, dobro trenirao posljednja dva-tri tjedna i dobio sam priliku u Šibeniku, na kraju se sve isplatilo – ističe Štefulj za Sportske novosti.

Mladić iz Međimurja, koji je jednu polusezonu proveo na posudbi u Varaždinu, je vrlo pozitivan.

– Na Šubićevcu sam odigrao prvu kompletnu utakmicu nakon više od četiri mjeseca, svih devedeset minuta. Definitivno vjerujem da će sad sve krenuti na bolje. Na meni je i dalje dobro trenirati, dokazivati se iz treninga u trening. Sve će doći na svoje… Baš sam sad jako motiviran, podignulo mi se samopouzdanje, jedva čekam novi trening i novu utakmicu – dodao je.