3. HNL Sjever: Varteks uvjerljiv protiv Rudara, Podravina poražena u Ždralovima

Ilustracija

U pretposljednjem kolu Lige za prvaka 3. HNL Sjever, momčad ludbreške Podravine poražena je sa 4:1 na gostovanju u Ždralovima od domaće Mladosti. Svetomartinski Polet je stigao do visoke 7:0 pobjede u Križevcima protiv Radnika, dok je Papuk s minimalnih 1:0 slavio protiv Tehničara.

U Ligi za ostanak Varteks je bio uvjerljivi u Murskom Središću. Varaždinci su protiv domaćeg Rudara upisali sigurnu 4:1 pobjedu. Varteks je poveo u 7. minuti preko Novka, a samo minutu kasnije Nedeljko zabija za 1:1. Ipak, na odmor se odlazi s prednošću Varaždinaca zahvaljujući strijelcu Kesseu koji pogađa u 35. minuti. Pitanje pobjednika  riješeno je sredinom nastavka. Prvo za 3:1 zabija Novko u 58. minuti, dok konačni rezultat postavlja Kukec samo pet minuta kasnije.

U ostalim utakmicama Virovitica je s 1:0 bila bolja od Graničara, dok je Podravac s 2:1 nadvisio momčad Bjelovara.

Ponovno iznimna Klara Koščak: osvojila dva zlata na Prvenstvu Balkana

Klara Koščak ponovno je osvjetlala obraz varaždinske atletike. Na U-20 Prvenstvu Balkana osvojila je dva zlata i četvrto mjesto.

Do zlata je stigla do disciplini 100 metara s preponama. Klara je u istoj disciplini popravila svoj stari državni rekord (13,52) i postavila novi državni juniorski rekord koji sad iznosi 13,48. Klara je nastupila i u štafeti 4×100 m u sastavu Matea Čerina, Daniela Jelić, Melani Bosić i Klara Koščak. Djevojke su osvojila 1. mjesto i postavile novi državni rekord koji sad iznosi 46,49.

Klara je još nastupila u disciplini skok u dalj te je s skokom od 5,98 osvojila 4. mjesto.

1. ŽNL: Vidovečka Budućnost pobjedom protiv Selničana stigla na korak do naslova

Kompletirano je 23. kolo 1. županijske lige, a vodeća trojka upisala je sigurne pobjede.

Vodeća Budućnost bez prevelikih problema je u nedjelju, 13. lipnja, svladala Plitvicu iz Selnika s 2:0.

Još u subotu, 12. lipnja, drugoplasirani Obreš pobijedio je varaždinsku Mladost s 4:1, dok je trećeplasirani tuhovečki Polet s minimalnih 1:0 bio bolji od Dinama iz Babinca.

U preostalim utakmicama Čevo je s 4:0 pobijedilo Beretinec, varaždinska Sloboda Mladost iz Margečana s 4:1, Sloboda je u Tužnom s 1:0 slavila protiv cestičkog Poleta, dok je Novi Marof s 3:1 bio bolji od Drave-Ajax.

Do kraja sezone ostala su još tri kola. Vodeći Vidovčani imaju sedam bodova više od pratitelja Obreša i Poleta (T). Eventualnom pobjedom u idućem kolu kod Mladosti iz Margečana stigli bi do naslova.