4. NL Čakovec – Varaždin: hat-trick Ernesta Horvata za slavlje Zelengaja, pobjeda Nedeljanca u Turčinu

Odigrane su utakmice 19. kola 4. nogometne lige Čakovec – Varaždin. Dubravka-Zagorac je na svojem travnjaku s 3:0 poražena od Nedeljanca. U prvom poluvremenu gostima je prednost donio Vladimir Mesec pogotkom u 42. minuti. Pitanje pobjednika riješio Marko Kovačić s dva gola u nastavku susreta.

Gostujuću 3:0 pobjedu upisao je i Zelengaj koji je slavio u Jalžabetu. Sva tri gola djelo su Ernesta Horvata koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena. Bednja je rutinirano stigla do nova tri boda u Palovcu, pobijedivši domaći Dinamo s 2:0. Prvi pogodak djelo je Jakova Klopotana, dok je drugi postigao Filip Holi u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Plitvica je u Gojancu s 4:1 poražena od drugoplasiranog Međimurca. Jedini pogodak za domaćine postigao je Dario Horvat. Utakmica između Ivančice i Nedelišća je odgođena zbog slučajeva zaraze koronavirusom u ivanečkoj momčadi.

Ostali rezultati 19. kola: Dinamo (D) – Mladost Komet 0:0, Centrometal – Sloga 1:0, Omladinac – Mladost (SM) 3:2.

Ponovno iznimna Klara Koščak: osvojila dva zlata na Prvenstvu Balkana

Klara Koščak ponovno je osvjetlala obraz varaždinske atletike. Na U-20 Prvenstvu Balkana osvojila je dva zlata i četvrto mjesto.

Do zlata je stigla do disciplini 100 metara s preponama. Klara je u istoj disciplini popravila svoj stari državni rekord (13,52) i postavila novi državni juniorski rekord koji sad iznosi 13,48. Klara je nastupila i u štafeti 4×100 m u sastavu Matea Čerina, Daniela Jelić, Melani Bosić i Klara Koščak. Djevojke su osvojila 1. mjesto i postavile novi državni rekord koji sad iznosi 46,49.

Klara je još nastupila u disciplini skok u dalj te je s skokom od 5,98 osvojila 4. mjesto.

1. ŽNL: Vidovečka Budućnost pobjedom protiv Selničana stigla na korak do naslova

Kompletirano je 23. kolo 1. županijske lige, a vodeća trojka upisala je sigurne pobjede.

Vodeća Budućnost bez prevelikih problema je u nedjelju, 13. lipnja, svladala Plitvicu iz Selnika s 2:0.

Još u subotu, 12. lipnja, drugoplasirani Obreš pobijedio je varaždinsku Mladost s 4:1, dok je trećeplasirani tuhovečki Polet s minimalnih 1:0 bio bolji od Dinama iz Babinca.

U preostalim utakmicama Čevo je s 4:0 pobijedilo Beretinec, varaždinska Sloboda Mladost iz Margečana s 4:1, Sloboda je u Tužnom s 1:0 slavila protiv cestičkog Poleta, dok je Novi Marof s 3:1 bio bolji od Drave-Ajax.

Do kraja sezone ostala su još tri kola. Vodeći Vidovčani imaju sedam bodova više od pratitelja Obreša i Poleta (T). Eventualnom pobjedom u idućem kolu kod Mladosti iz Margečana stigli bi do naslova.