U organizaciji Atletskog kluba Varaždin u nedjelju, 5. srpnja, održana je 6. Utrka za mač grofa Draskovicha.

Trčale su se dvije utrke. Jedna od dva kruga oko jezera glavnom stazom od 10 kilometara na visinskoj razlici od oko 130 metara, i druga utrka stazom za građane na 5,2 kilometara, kojom se trčao jedan krug na visinskoj razlici od oko 100 metara.

Najbrži na utrci od 10 km bio je Andrej Hladnik iz AK Varaždin, drugi je bio Danijel Peček (Zagreb Runners), a treći Dino Jurić (MK Hrvatski Sokol). Kod žena najbrža je bila Maja Pačarić (AK Varaždin), drugo mjesto osvojila je Lucija Kopic (AK Fit), dok je do trećeg mjesta stigla Slovenka Natalija Mešera (AK Fit).

U utrci za građane na 5,2 km pobijedio je Ante Živković (AK Dubrovnik), drugi je bio Andrej Goričanec (AK Varaždin), a treći Alen Čretni (AK Zabok). Kod žena slavila je Tea Faber (AK Dubrovnik), druga je bila Simona Jambrošić (AK Varaždin), a treća Lana Vodopija (AK Sljeme).