Asistencija Marka Roga za remi Hrvatske protiv Švedske

Nogometaš iz Nedeljanca

Nogometaš iz Nedeljanca Marko Rog jučer je upisao asistenciju za mladu hrvatsku reprezentaciju u 1:1 remiju protiv Švedske.

U kvalifikacijskom susretu za Europsko prvenstvo, Šveđani su u Koprivnici poveli 1:0 preko Cibickog u 57. minuti, a izabranici Nenada Gračana izjednačili su 78. minuti. U strijelce se upisao Perica kojeg je odlično uposlio Marko Rog.

Novi igrač Napolija je u 35. minuti zaradio i žuti karton zbog preoštrog starta, a pogodio je i gredu.

Sljedeću utakmicu mali Vatreni igraju 6. rujna u Gruziji i vodeći su na tablici, uz dva boda i utakmicu više od Švedske.

Zimski polumaraton je pomaknut na zadnji dan veljače

Zbog trenutne epidemiološke situacije i trenutnih mjera, start 5. Zimskog polumaratona i Mrzlog cenera pomičemo sa zadnjeg dana siječnja na zadnji dan veljače, odnosno 28. veljače.

– Vjerujemo da ćemo na taj datum moći održati utrku, a u slučaju eventualnog otkazivanja utrke prema želji ćemo izvršit povrat uplaćene startnine ili prebaciti startninu na sljedeću godinu – objašnjavaju organizatori iz Trkačkog kluba Marathon95.

Start i cilj su kod Arene Varaždin.

Na polumaratonu se trče se dva kruga, ukupno 21,1 km po asfaltu, a pobjednik hendikep utrke je onaj trkač/ica koji prvi uđe u cilj. Svi sudionici dobivaju finišerske medalje.

Mrzli cener dugačak je 10 kilometara.

Rukometašice Koke na domaćem terenu remizirale 28:28 s ekipom Splita

Novu kalendarsku godinu rukometašice Koke otvorile su odigravanjem odgođenog susreta 7. kola Prve hrvatske rukometne lige protiv Splita. Varaždinke su na domaćem terenu remizirale odigravši 28:28.

Iako su vodile veći dio susreta, varaždinske rukometašice u konačnici nisu uspjele stići do punog bodovnog plijena. I dok su na odmor otišle s tri gola razlike (16:13), u nastavku susreta imale su većim dijelom po četiri gola prednosti. Ipak, uporne gošće u 47. minuti hvataju priključak (23:23), nakon čega se igralo gol za gol. Splićanke su u posljednjoj minuti imale i napad za pobjedu, koji ne uspijevaju iskoristiti.

U redovima Koke posebno je bila raspoložena Tea Jalušić s 13 golova. Osam je zabila Katarina Mrazović, četiri je postigla Ines Domjan, dva Suzana Furjan dok se jednom među strijelce upisala novopridošla Ena Car. Na vratima je Gabrijela Bešen ostvarila 11 obrana, a Sara Šopar četiri.

S obzirom da je susret protiv Podravke odgođen, Varaždinke će na teren ponovno 30. siječnja kada još jednom na domaćem terenu dočekuju ekipu Dugog Sela 55.