Atletika

Atletičari AK Sloboda uspješni u Austriji

ATLETIKA

Atletičari i atletičarke AK Sloboda nastupili su proteklog vikenda na dva atletska mitinga u Austriji. Iako je konkurencija bila jaka, varaždinski su atletičari i atletičarke zauzeli pobjednička postolja.

U subotu je u Linzu održan međunarodni atletski miting Linzer Gala 2014 .Na vrlo jakom miting nastupilo je i troje atletičara i atletičarki iz AK Sloboda Varaždin.
Trkačice AK Slobode opet su bile vrlo uspješne. U utrci na 200 m Lucija Pokos osvojila je 2. mjesto sa 24.46, a Mateja Jambrović 3. mjesto sa 25.14 sek. Kod seniora je Mirko Hižman osvojio 9. mjesto na 200m sa 22.59 sec.

U nedelju je održan miting u Kapfenbergu” 3. Steiermark Meeting -Styrian Top-3″ . Najbolje rezultate ostvarili su Mirko Hižman i Lucija Pokos. Mirko je bio 2. kod seniora na 400 m sa 50.48 sek, a Lucija Pokos 2. kod seniorki na 200m sa 24.76 sek.
U istoj trci na 200m kod seniorki Kristina Dudek je osvojila 3. mjesto sa 25.22, a Marija Hižman 4. mjesto sa 25.50.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.