Atletika

Atletičari i atletičarke AS Sloboda vrlo uspješni na seniorskom PH

ATLETIKA

Proteklog vikenda u Varaždinu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, a atletičari i atletičarke AK Sloboda osvojili su čak 12 medalja.

Najbolje rezultate na dvodnevnom Prvenstvu Hrvatske ostvarila je Lucija Pokos. S osobnim rekordima na 100 m, 11.97 i 200 m, 24.07, dvostruka je seniorska prvakinja Hrvatske. Mirko Mičuda osvojio je drugo mjesto u bacanju kladiva s najboljim ovogodišnjim rezultatom 70.30. Posebno treba istaknuti 400-metrašice Kristinu Dudek i Mariju Hižman koje su rezultatima 54.74 i 55.34 osvojile drugo, odnosno treće mjesto. Štafete 4 x 100 (Jambrović, Pokos, Dudek, Hižman) 46.23 i 4 x 400 m (Jambrović, Dudek, Roško, Hižman) 3.45.90, s novim varaždinskim rekordima osvojile su uvjerljivo prva mjesta. Drugo mjesto ostvario je i Mirko Hižman u utrci na 100 m – 11.14 isto kao i Vlatka Sekirnik u utrci na 100 m prepone s rezultatom 14.47. Danijela Roško osvojila je 3. mjesto u utrci na 800 m 2.16.63. Brončanu medalju osvojila je i Višnja Bunić u utrci na 5000 m rezultatom 19.42.58 i na 3000 m s rezultatom 11.19.47.

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.