Atletičarima Slobode pet naslova državnih prvaka na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske

Na obnovljenom stadionu Sloboda u Varaždinu održano je dvodnevno Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici. Ovo atraktivno natjecanje uvod je u veliku atletsku priredbu – Ekipno prvenstvo Europe u atletici – 2. Liga, koje će u Varaždinu biti održano 10. i 11. kolovoza.

Puno razloga za zadovoljstvo već prvoga dana natjecanja imao je domaćin ove atletske priredbe – Atletski klub „Sloboda“, čije su atletičarke osvojile tri naslova državnih prvakinja. Zlato na 100 metara, s rezultatom 12,22, osvojila je Lucija Pokos.

– Nisam se nadala pobjedi, ove sezone nisam baš najbolja, bila sam i ozlijeđena, a konkurencija je bila jaka. Uvjeti za sprint su bili vrlo teški zbog sparine, no ipak sam uspjela – rekla je Lucija Pokos i najavila kako će sljedećeg vikenda na ekipnom prvenstvu ostvariti još bolji rezultat.

Naslovom državne prvakinje i zlatnom medaljom ponovo se okitila Kristina Dudek, koja je u finalnoj utrci na 400 metara pobijedila s rezultatom 54,82.

– Sretna sam jer sam uspjela obraniti prošlogodišnji naslov državne prvakinje, a to mi je bio glavni cilj. Cijele sezone sam na tom rezultatu, no nadam se da ću na Ekipnom prvenstvu Europe biti još više motivirana zbog još jače konkurencije i da ću ostvariti rezultat sezone – istaknula je Kristina Dudek.

Osvojenim četvrtim mjestom na 400 metara, s rezultatom 48,36, mjesto u hrvatskoj reprezentaciji osvojio je Gabrijel Stojanović, koji je, unatoč prehladi, uspio ostvariti rezultat zahvaljujući kojem je uvršten u nacionalnu vrstu.

Prva dan atletskih natjecanja završio je još jednim uspjehom varaždinskih atletičarki. Štafeta Atletskog kluba Sloboda, koja je trčala u sastavu Marta Novak, Kristina Dudek, Mateja Jambrović i Lucija Pokos, naslov je osvojila s rezultatom 47,46.

Drugog dana Prvenstva Hrvatske u disciplini 200 metara Lucija Pokos bila je treća (24,67), Kristina Dudek peta (25,20) i Mateja Jambrović deveta (25,55).

U štafeti 4 x 400 metara domaće atletičarke Marta Novak, Lucija Pokos, Mateja Jambrović i Kristina Dudek zauzele su 1. mjesto (3:47,12). U kategoriji seniora na 200 metara natjecao se Karlo Marciuš koji je osvojio 6. mjesto (22,41), dok je kladivo bacao Mirko Mičuda i zauzeo prvo mjesto s rezultatom 63,04 metara.

Koka na Rudar, GRK Varaždin 1930 kod Trogira u osmini finala Hrvatskog kupa

U Trofejnoj dvorani Hrvatskog rukometnog saveza obavljen je ždrijeb osmine finala Kupa Hrvatske za rukometašice i rukometaše, a protivnike su saznali Koka i GRK Varaždin 1930.

Ždrijebom su rukovodili Ante Ančić, povjerenik za natjecanje Hrvatskog rukometnog saveza i Bojan Filipović, voditelj natjecanja HRS-a-. U ovoj fazi natjecanja igra se jedan susret.

U osmina finala kod rukometaša koje se igra u srijedu, 15. veljače, GRK Varaždin 1930 odlazi u goste Trogiru. U osminu finala plasirao se i Čakovec koji će ugostiti Bjelovara.

Susret osmine finala kod rukometašica na rasporedu je 22. veljače. Varaždinska Koka gostuje kod Rudara, dok čakovečki Zrinski ugošćuje Lokomotivu.

Nogometaši Varteksa krenuli s pripremama: otišli Šoštarić i Kovačec

Nogometaši Varteksa u srijedu, 25. siječnja, započeli su s pripremama za drugi dio sezone 3. NL Sjever.

U drugi dio sezone Bumbari će bez ponajboljih igrača. U austrijske trećeligaše otišli su Alen Kovačec i Tihomir Šoštarić, najbolji stijelac 3. NL Sjever s 10 golova.

Bumbari će prvu pripremnu utakmicu odigrati u subotu 28. siječnja protiv Beltinaca, slijede susreti s Nedelišćem, Međimurjem, UFC Pieno Rohrbach-Bergom, Španskom i Bednjom.

Istaknimo, da je Varteks na 3. mjestu Lige, sa šest bodova manje od vodećeg Poleta iz Sv. Martina na Muri i križevačkog drugoplasiranog Radnika.

Polet je u pripreme krenuo tjedan dana ranije i već je proteklog vikenda odigrao jednu pripremnu utakmicu. Odigrali su 1:1 s Međimurjem u Čakovcu.