Barokovci osvojili 15 medalja u žestokoj konkurenciji u Sisku

Berba medalja

Plivači i plivači Baroka u subotu, 2. prosinca, nastupili su na 13. mitingu „Sisak mali“, koji je okupio 418 natjecatelja iz 14 klubova. Osvojili su ukupno 15 medalja, od toga pet zlata i isti broj srebra i bronci.

Patricija Švetak osvojila je zlata na 50 m delfin, 50 m prsno i 100 m mješovito, dok je srebrna bila na 50 m slobodno. Bela Mitrović osvojila je zlato na 50 m slobodno te dvije bronce, na 100 m mješovito i 50 m delfin, a Teodora Liber Kos srebro na 50 m leđno, da bi Sara Marković osvojila najsjajniju medalju na 50 m delfin te dva srebra, na 100 m mješovito i 50 m slobodno. Leona Juriša razveselila je sve osvojivši srebro na 100 m leđno te dvije bronce i isplivavši B norme za Kadetsko prvenstvo Hrvatske u disciplinama 100 m delfin i 100 m slobodno. Kod plivača najbolji je bio Filip Kukec s broncom i isplivanom B normom za Kadetsko prvenstvo Hrvatske u disciplini 100 m prsno.

Od varaždinskih plivača nastupili su još David Hrastovec, Davorin Suhanek, Lovro Črnila, Matej Đaković, Andro Šantek, Mihael Kolarek, Vedran Šavor, Anja Mirilović, Lara Ranković, Maša Manojlović, Mila Maretić, Greta Šimunec, Ivona Jurković i Jana Čok.

Sljedeće natjecanje koje čeka barokovce bit će na domaćem terenu – mini Grand prix „Sv. Nikola“ u subotu, 9. prosinca.

Nogometaši Varaždina vodili, no Istra 1961 stigla do boda

Nogometaši Varaždina pred 1500 gledatelja ugostili su Istru 1961. Iako su imali vodstvo iz prvog dijela, završilo je 1:1.

Prvi su zaprijetili Varaždinci u 2. minuti kada je pucao Herrera, no vratar Istre 1961 Ivan Lučić odbio je u korner. Pet minuta kasnije na drugoj strani Frano Milnar opasno je ubacio, ali Reda Boultam bio je prekratak.

U 20. minuti najbolja prilika za goste dosad. Odlično se u prazan prostor ubacio napadač Ante Erceg, lobao je istrčalog Zeleniku, ali varaždinski stoper Luka Jelenić na gol crti je spasio domaćina.

I onda je stigla 37. minuta. Nakon kornera, gostujuća obrana izbacila je loptu izvan šesnaesterca, ona je došla do Tonija Teklića na 30 metara, koji se izbacio u lijevo i ljevicom neobranjivo pogodio s 25 metara za 1:0.

U 43. minuti Zelenika je spasio Varaždince. Mauro Perković se sjurio po boku, ubacio u sredinu, tamo je pucao Erceg, ali spreman je bio varaždinski vratar.

U drugom poluvremenu gledali su uspavanku prvih 15 minuta. Prvu ozbiljniju prigodu vidjeli smo u 60. minuti. Bivši igrač Varaždina Vinko Petković našao se u dobroj prilici, no njegov udarac otišao je preko domaćeg gola.

U 69. minuti gosti su izjednačili. Nakon pogreške domaće obrane, sam pred Zelenikom našao se Caseres koji je rutinirano pogodio za 1:1.

Za zadnjih 15 minuta Mario Kovačević je ubacio Brodića, Pilja i Puclina te jurnuo po sva tri boda. U 84. minuti Fran Brodić je bio u izglednoj prilici, no Lučić je obranio. Dvije minute kasnije pucao je i David Puclin. Ipak zamalo pored gola.

Na kraju je ostalo 1:1, za 16-ti bod varaždinskog sastava. U idućem kolu momčad Marija Kovačevića gostuje kod Hajduka.

Polet (SMnM) susret protiv Varteksa na Slobodi riješio u samo 10 minuta

Nogometaši Varteksa i Poleta iz Sv. Martina na Muri otvorili su 7. kolo 3. NL Sjever. Polet je na stadionu Sloboda slavio s uvjerljivih 3:0.

Svetomartinčani su sve riješili u početnih 10 minuta kada su i postigli sva tri gola. Poveli su 2. minuti preko Marka Šarića, da bi u 6. minuti zabio Niko Mihalinec. Isti igrač postigao je i gol za pokazat će se konačnih 3:0 u 10. minuti.

Drugi predstavnik iz Varaždinske županije, Podravina u subotu, 1. listopada gostuje kod Papuka.