Barokovci osvojili 25 medalja na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Odlični rezultati

Ovu subotu i nedjelju, nastupili smo u Sisku gdje je održano Regionalno prvenstvo kadeta, ml.juniora, juniora i seniora i osvojili 25 medalja.

Najbolja kadetkinja bila je Petra Gašparac koja  je osvojila tri medalje: dvije bronce – na 100 prsno i 200 leđno, i srebrnu medalju na 800 slobodno.

Kadetska štafeta u sastavu: Katja Balažinec, Dora Jurak, Lana Cvetko i Petra Gašparac penjala se  dva puta na postolje  – na 4×200 slobodno i 4×100 slobodno, osvojivši 3. mjesto. U kategoriji ml. juniorki Martina Štefinec bila je najbolja na 100 prsno i druga na 200 prsno. U navedenim utrkama bila je među prve tri i u juniorskoj i općoj kategoriji.

U općoj i juniorskoj kategoriji Luka Cvetko bio je najuspješniji na 100 slobodno i 200 mješovito, dok je na 50 delfin zauzeo 2. mjesto u juniorskoj i 3.mjesto u općoj kategoriji. Lea Ćelić bila je dva puta druga u disciplinama 200 i 400 mješovito, te dva puta treća na 400 i 800 slobodno. Elena Škrapec je osvojila broncu na 50 slobodno u juniorskoj i općoj kategoriji, dok je Stela Grobotek  bila druga na 50 leđno u općoj kategoriji.

Seniorska  štafeta u sastavu : Stela Grobotek, Lea Ćelić, Elena Škrapec i Martina Štefinec  osvojila je dva treća mjesta na 4×200 slobodno i 4×100 mješovito, dok su  na 4×100 slobodno bile druge.

3. HNL Sjever: Varteks teško stradao u Orahovici, Podravina poražena u Križevcima

U utakmici 9. kola 3. HNL Sjever, momčad Varteksa poražena je s visokih 6:1 na gostovanju u Orahovici protiv domaćeg Papuka. Nakon izjednačenih prvih pola sasta igre, domaćini s dva brza gola u 32. i 35. minuti dolaze do vodstva od 2:0.

U 57. minuti uspijevaju Varaždinci smanjiti zaostatak zahvaljujući strijelcu Leonu Benku, ali samo četiri minute kasnije Papuk ponovno bježi na dva gola prednosti. Do kraja susreta mreža Varteksa tresla se još tri puta.

Ludbreška Podravina je poražena s 2:0 na gostovanju u Križevcima protiv Radnika.

Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar – Koprivnica 3:1, Podravac – Virovitica 3:0, Međimurje – Polet 1:0, Rudar – Mladost (Ž) 0:2.

Parovi 10. kola: Varteks – Međimurje, Podravina – Papuk, Rudar – Bjelovar, Mladost (Ž) – Polet, Virovitica – Radnika, Koprivnica – Podravac.

2. HNL: Varaždinci nadoknadili dva gola zaostatka i uhvatili bod u gostima protiv Opatije

Stadion riječke Kantride bio je domaćin utakmice 9. kola 2. HNL u kojoj je Opatija dočekala momčad Varaždina. Nakon velike borbe susret je završio rezultatom 2:2 i podjelom bodova.

Varaždinci su loše ušli u utakmici pa domaćini već od 8. minute imaju vodstvo od 1:0 zahvaljujući strijelcu Marinu Belančiću. S minimalnom prednošću Opatije se otišlo i na odmor.

Varaždin u nastavak susreta ulazi odlučnije, sa željom da što prije stigne do izjednačenja. No, umjesto poravnanja rezultata, domaćini povećavaju prednost. U 69. minuti za 2:0 zabija Bojan Knežević. Unatoč rezultatskom minusu momčad Varaždina se ne predaje, a hrabra igra u konačnici im se isplatila. Prvo je u 79. minutu Igor Postonjski zabio za 2:1, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Michele Šego donio izjednačenje.

U sljedećem kolu (nedjelja, 24. listopada) Varaždin gostuje kod druge momčadi Osijeka.