Bejzbolaši Vindije treći kod mladeži i peti u kadetskoj konkurenciji na domaćem turniru

U Varaždinu je od petka, 30. kolovoza, do nedjelje, 1. rujna održan 22. međunarodni baseball turnir za mlađe uzraste „Vindi Iso Sport 2019“.

Ove godine nastupilo je 10 ekipa te oko 150 mladih bejzbolaša iz Srbije, Mađarske i Hrvatske koji su natjecali su kategoriji mladeži i kadeta.

Domaćin, Baseball Klub Vindija osvojio je treće mjesto u kategoriji mladeži te peto mjesto u kategoriji kadeta. Osvajači turnira u kategoriji mladeži bili su branitelji naslova od prošle godine, mladi bejzbolaši iz mađarskog Érda, dok su najbolji u kategoriji kadeta bili
bejzbolaši iz BK Zagreba.

Ovaj turnir bio je dobar uvod u jesenski dio sezone u kojem sve mlađe kategorije BK Vindija; mladež (U-11), mladež (U-13) i kadeti (U-16) igraju finalne turnire Prvenstva Hrvatske.

3. HNL Sjever: Podravina i Varteks u županijskom derbiju podijelili bodove

Ilustracija

Podravina i Varteks odigrali su 2:2 u županijskom derbiju 19. kola Treće hrvatske nogometne lige Sjever. Varaždinci su na poluvremenu imali minimalnu prednost od 1:0, ali igrači Podravine u nastavku susreta ipak uspijevaju doći do izjednačenja.

Polet je u Svetom Martinu na Muri doživio visoki 4:1 poraz od vodeće Mladosti iz Ždralova, dok je Rudar s 3:1 poražen u gostima kod Bjelovara.

Preostali rezultati 19. kola: Tehničar – Virovitica 2:1, Papuk – Graničar 3:1, Podravac – Radnik 1:3.

Parovi 20. kola (subota, 24. travnja, 17 sati): Varteks – Podravina, Rudar – Polet, Graničar – Podravina, Tehničar – Mladost (Ž), Virovitica – Podravac, Radnik – Papuk.

4. NL Čakovec – Varaždin: Ivančica u Turčinu stigla do nove sigurne pobjede

Ilustracija / NK Ivančica

Odigrano je prvih pet utakmica 16. kola Četvrte nogometne lige Čakovec – Varaždin. Do nove pobjede stigla je momčad Ivančice. Ivančani su s 2:0 slavili u gostima protiv Dubravke-Zagorca.

Zelengaj je na svojem travnjaku poražen s 3:2 od Omladinca. Iako su domaćini na poluvrijeme otišli s vodstvom od 1:0 zahvaljujući pogotku Matije Soldateka, gosti u nastavku susreta okreću rezultat i odnose kući velika tri boda.

Jalžabet je s 3:0 izgubio u gostima kod Centrometala. Nedelišće i Dinamo (D) su remizirali rezultatom 1:1, a bodove su podijelili i Mladost Komet i Međimurec odigravši 2:2.

Preostale tri utakmice 16. kola igraju se u nedjelju. U 10 sati u Čakovcu domaća Sloga dočekuje Mladost (SM), dok od 16.30 igraju Nedeljanec – Dinamo (P) i Bednja – Plitvica.