Atletika

Belović osma, a Pongračić 12. na Plitvičkom maratonu

MARATON

U nedjelju je održan 29. Plitvički maraton na kojem su vrlo uspješni bili i varaždinski maratonci iz TK Marathon95.

Riječ je o jednom od najtežih europskih maratona u kojem se osim dužine 42,2km savladava i 1000m visinske razlike a za hrvatske trkače maraton je bio i državno prvenstvo u toj disciplini.
U ženskoj konkurenciji pobjednica je bila BIWWOT GLADYS iz Kenije a od varaždinskih trkačica Valentina Belović (rezultat 3:12:30) osvojila je 8. mjesto a Jasmina Ilijaš 9. mjesto (rezultat 3:19:19) što im je donijelo plasmana na 4. odnosno 5. mjesto na državnom prvenstvu u maratonu.
U muškoj konkurenciji pobjednik je također iz Kenije ELISHA KIPROTICH a od varaždinaca Goran Pongračić osvojio je 12. mjesto u apsolutnom poretku (2:58:22) s čime je osvojio 6. mjesto na državnom prvenstvu u maratonu, Saša Moslavac bio je 32. u ukupnom poretku (3:18:23) te 12. u poretku za državno prvenstvo.
Osim njih na maratonskoj utrci nastupili su još i Petar Fajfarić (3:34:07 – 71. mjesto), Ladislav Gregorinčić (3:40:15 – 85. mjesto) i Antun Belošević (3:44:46 – 100.mjesto).

Atletika

Nastavljena 24. Cross liga Drava

ATLETIKA

Nastavljena je 24. Cross lige Drava, 11. kolom. Nastupilo je 83 trkača i hodača.

Najbrži na najdužoj trkačkoj dionici od 5600 m bili su Robert Miller i Višnja Čonkas, na 2000m Ivan Jakop i Marija Kosi, a u hodanju na 2000 m Boris Lacković, te kod nordijskog hodanja na 2000 m Darinka Kolarić.

Atletika

Lucija Pokos i Kristina Dudek na EP u Švicarskoj

ATLETIKA

Članice AK Sloboda Lucija Pokos i Kristina Dudek, u sklopu hrvatske štafete nastupile su na EP u Švicarskoj.

U kvalifikacijskoj utrci štafete na 4x100m sa Ivanom Lončarek i Nikom Župa zauzele su 15 mjesto rezultatom 45.47. Lucija i Kristina nastupile su i na kvalifikacijama štafete 4x400m zajedno sa Dorom Filipović i Marijom Hižman. Također su zauzele 15. mjesto rezultatom 3:48.10. Obje štafete rezultatima nisu ugrozile nacionalne rekorde, niti su osigurale plasman u finalne utrke ali su veliko iskustvo za mlade atletičarke.