Besek sa svojom Birkirakarom drži drugo mjesto prve lige na Malti

Varaždinski trener

Varaždinski trener Dražen Besek trenutno ima dirigentsku palicu u malteškoj Birkikari i njegova momčad trenutno se nalazi na drugom mjestu lige.

Besekova momčad u sedam kola skupila je 13 bodova upisavši četiri pobjede, remi i dva poraza. Za vodećem Balzanom zaostaje šest bodova, a no do kraja prvenstva ostalo je mnogo pa Beseka i njegovu ekipu očekuje zanimljiva borba za naslov.

Posjetimo, Besek je prošle sezone stigao na Maltu, a u svojoj trenerskoj karijeri počeo kao trener – igrač u Varteksu, a kasnije je vodio Čakovec, Slaven Belupo, Zaglebie Lubin, Dravu Ptuj, Osijek, Shangai Shenuhua, gdje je jedno vrijeme bio i pomoćnik Miroslavu Blaževiću, Zagreb, Hunan te Wuhan Zall. Bio je i izbornik kineske reprezentacije do 23 godine.

3. HNL Sjever: u odgođenoj utakmici Podravina u Ludbregu svladala Varteks

Ilustracija

Nogometaši Podravine su u Ludbregu ugostili varaždinski Varteks u odgođenoj utakmici 13. kola 3. hrvatske nogometne lige Sjever. Ludbrežani su uvjerljivo slavili s visokih 4:1.

Domaćini do vodstva dolaze u 44. minuti preko Santosa Oliveire, a s minimalnom prednošću Podravine otišlo se i na odmor. Početkom nastavka Josip Golubar s bijele točke povisuje prednost Podravine na 2:0. Isti igrač ponovno je siguran iz najstrože kazne u 63. minuti za 3:0. U 77. minuti je 4:0, a svoj drugi pogodak zabija Santos Oliveira. Počasni gol za Varteks djelo je Frana Rožmarića u 80. minuti.

Zimsku stanku Podravina dočekuje na 7. mjestu sa 16 bodova, dok je Varteks osmi s 15 bodova.

2. HNL: remi Varaždinaca u Dugopolju, velika gužva na vrhu tablice

Nogometaši Varaždina odigrali su 0:0 na gostovanju u Dugopolju protiv istoimenog domaćina, u susretu 14. kola 2. hrvatske nogometne lige. Varaždincima je ovo bila deveta prvenstvena utakmica u nizu bez poraza. Posljednji su puta poraženi napustili travnjak još 15. rujna, u susretu 5. kola na gostovanju protiv BSK (1:0).

Remi u Dugopolju iskoristila je Dubrava koja je kod kuće s minimalnih 1:0 bila bolja od Opatije te je preskočila Varaždin na vrhu tablice. Dubrava ima 25 bodova, Varaždin bod manje, a slijede ih čak šest momčadi koje su se ugurale unutar tri boda.

Varaždinci ponovno na prvo mjesto mogu već u sljedećem kolu kada na domaćem travnjaku (subota, 4. prosinca, 13 sati) dočekuju upravo momčad Dubrave.