Bivši Dabar Marin Šipić na Červarovom širem popisu za utakmice protiv Švicarske i Belgije

Izbornik hrvatske muške seniorske reprezentacije Lino Červar objavio je popis igrača na koje računa za kvalifikacijske susrete za Europsko prvenstvo 2020. protiv Švicarske i Belgije.

Na njemu se našao bivši igrač Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 Marin Šipić, koji trenutno brani boje Nexea.

Hrvatska će prvo ugostiti Švicarce u osječkoj dvorani Gradski vrt 25. listopada u 20.15 sati. Utakmica 2. kola skupine 2 protiv Belgije igra se 28. listopada u Leuvenu s početkom u 15.45 sati.

Osim Švicarske i Belgije u kvalifikacijskoj skupini 2 igra još i Srbija, a prolazak na EHF EURO 2020 izborit će prve dvije momčadi iz svake skupine. Preostala četiri mjesta popunit će četiri najbolja treća, dok su izravan plasman osigurali domaćini Austrija, Švedska i Norveška te branitelj naslova Španjolska. Europsko prvenstvo 2020. prvo je koje će se igrati s 24 momčadi.

Reprezentacija se okuplja 22. listopada u 12 sati u Zagrebu nakon čega će krenuti put Osijeka.

1. ŽNL: Tuhovčani u derbiju kola uvjerljivi protiv Novog Marofa

ŠNK Polet Tuhovec

Nogometaši Polet iz Tuhovca su na domaćem travnjaku u derbiju 8. kola 1. županijske nogometne lige nadvisili momčad Novog Marofa. Tuhovčani su slavili s uvjerljivih 3:0. Za sigurnu pobjedu Poleta zabili su Karlo Gredelj, Ivan Vađunec i Renato Sakač.

Još uvjerljivi bili su nogometaši Obreša, koji su kod kuće sa 6:0 nadvisili Čevo. Tri gola za domaći sastav zabio je Nikola Šobak, dva puta u listu strijelaca se upisao Dino Kresinger, a jednom Luka Kumrić.

Istim rezultatom slavila je i Mladost (S) protiv varaždinske Mladosti, dok su Mladost (M) i Sloboda (T) do minimalnih pobjeda od 1:0 stigle protiv Slobode (Vž), odnosno Poleta (C). Plitvica (S) i Zadrugar su remizirali 2:2, a bodove su podijelili i Beretinec i Drava-Ajax odigravši utakmicu bez golova.

Rukomet: Varaždin 1930 izgubio od Nexea, rukometašicama Koke četvrti uzastopni poraz

Rukometaši Varaždina 1930 su ugostili momčad našičkog Nexea. Unatoč početnom visokom vodstvom Varaždinaca, gosti u konačnici odnose pobjedu rezultatom 33:27.

Naime, Varaždin je odlično otvorio utakmicu i u 22. minuti ima veliku prednost od sedam golova (12:5). Gosti zbijaju redove i smanjuju zaostatak pa se na odmor odlazi vodstvom varaždinske momčadi od 14:11. Nexe u nastavku susreta ubacuje u višu brzinu i u samo tri minute dolazi do izjednačenja od 14:14. Izjednačena igra trajala je do 43. minuti kada gosti prvi puta odlaze na dva gola prednosti (21:19). Nakon toga Varaždinci više ne uspijevaju uhvatiti priključak i Nexe dolazi do sigurne pobjede.

U redovima Varaždina 1930 sedam golova je postigao Fabijan Grubišić, dok ih je šest zabio Antonio Budinski.

Niti rukometašice Koke nisu uspjele stići do domaće pobjede. Bolje od Varaždinki bile su igračice Splita koje su slavile s 32:27, nanijevši tako domaćoj ekipi četvrti uzastopni poraz.

Koka je tek u uvodnih 15 minuta uspijevala održavati rezultatsku ravnotežu. Slijedi bolji period igre gostujućeg sastava pa Splićanke na odmor odlaze s vodstvom od visokih 18:12. Stečenu razliku rukometašice Splita bez većih problema održavaju i u nastavku susreta. U redovima Koke je Ivana Dežić zabila devet golova, dok ih je Ines Domjan dodala sedam.