Branko Karačić: Idemo utakmicu protiv Sesveta pobijediti na mišiće!

Nogometaše Varaždina u subotu od 13.30 sati čeka utakmica posljednjeg jesenskog kola 2. HNL.

Protivnici Varaždincima, koji su doživjeli dva uzastopna poraza, su nogometaši Sesveta. I dok su varaždinski nogometaši na četvrtom, Sesvećani su peti u 2. HNL.

Trener Branko Karačić ponovno ima mnogo problema oko slaganja sastava. Zbog tri žuta kartona ne može igrati Josip Golubar, a ozlijeđeni su Emanuel Črnko, Dejan Glavica i Borna Miklić.

– Očekuje nas iznimno teška utakmica. Sesvete su vrlo kompaktna, homogena momčad, vrlo agresivna na sredini terena i vrlo dobra u defanzivnom bloku. Imamo mnogo problema u sastavljanju momčadi, no idemo ovu utakmicu dobiti na mišiće – rekao je Karačić.

Na raspolaganju treneru će biti veznjak Karlo Težak.

– Sesvećani su digli formu u posljednje vrijeme, no mi želimo slaviti kako bi polusezonu završili pobjedom – zaključio je Težak.

Nogometaši Varaždina uvjerljivi protiv saudijskog Al Fateha

Nogometaši Varaždina u nedjelju, 21. srpnja odigrali su šestu pripremnu utakmicu. Kod Krapine su se sastali sa saudijskim prvoligašem Al Fatehom i slavili su s 3:0.

Pogotke za Varaždince postizali su Dabro, Šego i Poldrugač.

Bila je to peta pobjeda varaždinskog sastava u šest prijateljskih susreta.

Podsjetimo, prvenstvo momčadi Nikole Šafarića počinje u subotu, 3. kolovoza.

Nogometaši Varteks poraženi od slovenskog drugoligaša u prvom pripremnom susretu

Nogometaši Varteksa nakon pet treninga, odigrali su i svoju prvu pripremnu utakmicu, i to protiv Drave Ptuj. Susret na stadionu Sloboda završio je 3:0 za slovenskog drugoligaša.

Gosti su poveli golom Hanicka u 32. minuti, na 0:2 povisio je Rogina dvije minute kasnije, da bi končanih 0:3 postavio Žulj golom u 76. minuti.

Slijedi drugi tjedan priprema, a u subotu i novi ogled sa slovenskim drugoligašem, ovaj puta s Beltincima, na gostovanju kod njih.