Čak 430 natjecatelja na memorijalnom turniru Mirko Abramović

STOLNI TENIS

U Varaždinu se igrao 12. memorijalni turnir Mirko Abramović odnosno 46. međunarodno kadetsko i juniorsko prvenstvo Varaždina.

I ovog puta  dvorana na Dravi je bila krcata mladim stolnotenisačima i stolnotenisačicama, uostalom prijavljeno je bilo čak 430 natjecatelja iz Austrije, BiH, Italije, Slovenije i Hrvatske. Velik uspjeh ostvario je Ivor Ban, igrač Mladosti osvojio je kadetski i juniorski turnir. Posebno je velik uspjeh prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji s obzirom da je igrao i sa četiri godine starijim igračima. Mladostaši su još uzeli i zlato u konkurenciji juniorki (Andrea Pavlović), te mlađih kadeta (Roko Meter) te srebro u u konkurenciji mlađih kadetkinja (Hanna Lončarević).

Kod juniora na pobjedničko postolje popeo se Ivor Ban (Mladost), u finalu je svladao Luku Martineka (Dugo Selo) sa 3:1 (8, 11, -9, 12). Velik uspjeh za Bana koji je četiri godine mlađi od konkurenta inače prvog nositelja u juniorskoj konkurenciji. Treće mjesto za Mislava Martineka (Dugo Selo) te Luku Mihailovića. U gornjem dijelu ždrijeba gledali smo zanimljiv obračun. Prvo je u osmini finala Jakov Jakelić (Mladost) sa 3:0 izbacio Marka Vidačeka (Zagreb) da bi potom Jakelića sa 3:2 izbacio Luka Mihailović. I to nakon što je igrač Mladosti vodio 2:0. Polufinalni meč opet smo gledali pet setova, ali ovog puta s(p)retnije ruke bio je drugi igrač Mladosti, Ban je sa 3:2 slavio nad Mihailovićem iz Banja Luke. U poretku juniora Luka Martinek je prvi, slijedi ga Marko Vidaček te Mislav Martinek.
Kadetski naslov pripao je Ivoru Banu (Mladost) nakon što je u finalu deklasirao Mitju Omerzela sa glatkih 3:0. Inače, Omerzel je u četvrtfinalu izbacio Filipa Borovnjaka (Zagreb) sa 3:1. Bronca je pripala Lovru Zovku (Zagreb) te Tim Moriju. Leon Šantek je nakon pet setova protiv Petra Znike prošao u osminu finala, ali dalje nije mogao jer ga je izbacio nesavladivi Ban. Igrač Mladosti uvjerljivo drži prvo mjesto u pretku kadeta, drugi je Filip Borovnjak, a treći Lovro Zovko.
Mlađekadetski turnir osvojio je Roko Meter (Mladost) nakon što je u finalu bio bolji od Lea Vekića (Opatija) sa 3:2 (7, -5, -10, 5, 5). Težak meč Meter je imao i u polufinalu gdje je uspio slaviti protiv Luke Zlatkova (Dugo Selo) nakon što je gubio sa 2:1. U poretku Roko Meter je uvjerljivo prvi, slijedi ga Leo Vekić, a na trećem mjestu je Luka Zlatkov.
Kod najmlađih kadeta najbolji uspjeh od hrvatskih natjecatelja ostvario je Andrej Papak (Dugo Selo) osvojivši drugo mjesto. U finalu je bolji bio Slovenac Miha Podobnik sa 3:2. Dobar uspjeh i za Vitu Milaka (MGK Drava Žabnik) koji je na kraju bio treći. U poretku Andrej Papak uvjerljivo drži prvo mjesto, a slijede ga Vito Milak te Matija Strbat (MSTC Čakovec)…
Andrea Pavlović )Mladost) popela se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja u Varaždinu. Nakon što je u polufinalu izbacila Leonu Šantek (Aquaestil) sa 3:0 istim rezultatom porazila je i Emu Marn (Aquaestil). Bio je ovo jedan od mnogobrojnih međusobnih obračuna u kojem je Pavlović ostvarila jednu od lakših pobjeda. Inače, Marn je imala neizvjestan obračun u polufinalu, protiv Ane Murat igrala je pet setova od toga onaj odlučujući slavila je sa 20:18. U poretku Andrea Pavlović je uvjerljivo prva, slijedi je Ema Marn, pa Leona Šantek…
Kod kadetkinja najbolja je bila Tara Kobetič, u finalu je bila bolja od Tene Kovaček (Varaždin) sa 3:1 (10, 7, -3, 8). Slovenska stolnotenisačica za ulazak u četvrtfinale svladala je prvu nositeljicu Hanu Arapović (Dr. Časl) sa 3:0. Treće mjesto uzele su Nika Belaj i Marija Gnjatić.
U poretku kadetkinja Hana Arapović drži prvo mjesto, a slijede je Tena Kovaček i Lea Brnić (Dr. Časl).
Kod mlađih kadetkinja najbolja je bila Dora Čosić, u finalu je svladala Hannu Lončarević (Mladost) sa 3:2. Igračica Mladosti je vodila 2:1, ali zadnji set izgubila je sa 12:10. Treće mjesto podijelile su Ivona Štriga (Ljubešćica) i Antonela Papak (Dugo Selo). U poretku prva je Hana Arapović, a slijede je Ivona Štriga i Hanna Lončarević.
Titula pobjednice u konkurenciji najmlađih kadetkinja pripala je Stelli Šaš (Koprivnica). Nakon polufinala sa Tamarom Nakić (Zagreb) Šaš je u finalu sa 3:0 svladala Valenti Elettru. U poretku Stella Šaš je prva, slijedi Tamara Nakić pa Zrinka Rebić (Stenjevec).
U momčadskom dijelu kod juniora Dugo Selo u finalu svladalo je Banja Luku sa 3:0. Treće mjesto osvojili su Istarska županija i Mladost. Inače, Banja Luka je u polufinalu svladala Mladost sa 3:2. Kod kadeta naslov za momčad Fužinara nakon što su u finalu svladali Mladost 1 sa 3:1. Treće mjesto podijelili su Muta i Krka te Dugo Selo i MSCT Čakovec.  Kod mlađih kadeta naslov za Aladžu nakon što su u finalu sa 3:2 svladali Dugo Selo i Tis. Treće mjesto uzeli su Kema i Mengeš. Kod najmlađih kadeta prvo mjesto uzeo je Arrigoni i Logatec pobjedivši u finalu Igeu i MSTC Čakovec sa 3:0. Treći su Bugojno i Stens i Banja Luka.
U konkurenciji juniorki najbolje je Dugo Selo, u finalu su sa 3:2 svladali Mengeš. Treće mjesto pripalo je Varaždinu, izgubili u plufinalu sa 3:2 od Dugog Sela, te Kemi. U kadetskoj konurenciji prvo mjesto za Dr. Časl, u finalu su sa 3:1 svladali Mengeš. Broncu je osvojila Ljubešćica i Cirkovce. Kod mlađih kadetkinja najsupješniji je bila kombinacija Mengeša i Fužinara svladavši u finalu Varaždin sa 3:1. Treće mjesto uzeli su Starr i Vrsar te Kema i Muta. Kod najmlađih kadetkinja prvo mjesto za Koprivnicu i Putjane, Istarska županija je druga, dok su treći Cirkovce.