Čak 430 natjecatelja na memorijalnom turniru Mirko Abramović

STOLNI TENIS

U Varaždinu se igrao 12. memorijalni turnir Mirko Abramović odnosno 46. međunarodno kadetsko i juniorsko prvenstvo Varaždina.

I ovog puta  dvorana na Dravi je bila krcata mladim stolnotenisačima i stolnotenisačicama, uostalom prijavljeno je bilo čak 430 natjecatelja iz Austrije, BiH, Italije, Slovenije i Hrvatske. Velik uspjeh ostvario je Ivor Ban, igrač Mladosti osvojio je kadetski i juniorski turnir. Posebno je velik uspjeh prvo mjesto u juniorskoj konkurenciji s obzirom da je igrao i sa četiri godine starijim igračima. Mladostaši su još uzeli i zlato u konkurenciji juniorki (Andrea Pavlović), te mlađih kadeta (Roko Meter) te srebro u u konkurenciji mlađih kadetkinja (Hanna Lončarević).

Kod juniora na pobjedničko postolje popeo se Ivor Ban (Mladost), u finalu je svladao Luku Martineka (Dugo Selo) sa 3:1 (8, 11, -9, 12). Velik uspjeh za Bana koji je četiri godine mlađi od konkurenta inače prvog nositelja u juniorskoj konkurenciji. Treće mjesto za Mislava Martineka (Dugo Selo) te Luku Mihailovića. U gornjem dijelu ždrijeba gledali smo zanimljiv obračun. Prvo je u osmini finala Jakov Jakelić (Mladost) sa 3:0 izbacio Marka Vidačeka (Zagreb) da bi potom Jakelića sa 3:2 izbacio Luka Mihailović. I to nakon što je igrač Mladosti vodio 2:0. Polufinalni meč opet smo gledali pet setova, ali ovog puta s(p)retnije ruke bio je drugi igrač Mladosti, Ban je sa 3:2 slavio nad Mihailovićem iz Banja Luke. U poretku juniora Luka Martinek je prvi, slijedi ga Marko Vidaček te Mislav Martinek.
Kadetski naslov pripao je Ivoru Banu (Mladost) nakon što je u finalu deklasirao Mitju Omerzela sa glatkih 3:0. Inače, Omerzel je u četvrtfinalu izbacio Filipa Borovnjaka (Zagreb) sa 3:1. Bronca je pripala Lovru Zovku (Zagreb) te Tim Moriju. Leon Šantek je nakon pet setova protiv Petra Znike prošao u osminu finala, ali dalje nije mogao jer ga je izbacio nesavladivi Ban. Igrač Mladosti uvjerljivo drži prvo mjesto u pretku kadeta, drugi je Filip Borovnjak, a treći Lovro Zovko.
Mlađekadetski turnir osvojio je Roko Meter (Mladost) nakon što je u finalu bio bolji od Lea Vekića (Opatija) sa 3:2 (7, -5, -10, 5, 5). Težak meč Meter je imao i u polufinalu gdje je uspio slaviti protiv Luke Zlatkova (Dugo Selo) nakon što je gubio sa 2:1. U poretku Roko Meter je uvjerljivo prvi, slijedi ga Leo Vekić, a na trećem mjestu je Luka Zlatkov.
Kod najmlađih kadeta najbolji uspjeh od hrvatskih natjecatelja ostvario je Andrej Papak (Dugo Selo) osvojivši drugo mjesto. U finalu je bolji bio Slovenac Miha Podobnik sa 3:2. Dobar uspjeh i za Vitu Milaka (MGK Drava Žabnik) koji je na kraju bio treći. U poretku Andrej Papak uvjerljivo drži prvo mjesto, a slijede ga Vito Milak te Matija Strbat (MSTC Čakovec)…
Andrea Pavlović )Mladost) popela se na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja u Varaždinu. Nakon što je u polufinalu izbacila Leonu Šantek (Aquaestil) sa 3:0 istim rezultatom porazila je i Emu Marn (Aquaestil). Bio je ovo jedan od mnogobrojnih međusobnih obračuna u kojem je Pavlović ostvarila jednu od lakših pobjeda. Inače, Marn je imala neizvjestan obračun u polufinalu, protiv Ane Murat igrala je pet setova od toga onaj odlučujući slavila je sa 20:18. U poretku Andrea Pavlović je uvjerljivo prva, slijedi je Ema Marn, pa Leona Šantek…
Kod kadetkinja najbolja je bila Tara Kobetič, u finalu je bila bolja od Tene Kovaček (Varaždin) sa 3:1 (10, 7, -3, 8). Slovenska stolnotenisačica za ulazak u četvrtfinale svladala je prvu nositeljicu Hanu Arapović (Dr. Časl) sa 3:0. Treće mjesto uzele su Nika Belaj i Marija Gnjatić.
U poretku kadetkinja Hana Arapović drži prvo mjesto, a slijede je Tena Kovaček i Lea Brnić (Dr. Časl).
Kod mlađih kadetkinja najbolja je bila Dora Čosić, u finalu je svladala Hannu Lončarević (Mladost) sa 3:2. Igračica Mladosti je vodila 2:1, ali zadnji set izgubila je sa 12:10. Treće mjesto podijelile su Ivona Štriga (Ljubešćica) i Antonela Papak (Dugo Selo). U poretku prva je Hana Arapović, a slijede je Ivona Štriga i Hanna Lončarević.
Titula pobjednice u konkurenciji najmlađih kadetkinja pripala je Stelli Šaš (Koprivnica). Nakon polufinala sa Tamarom Nakić (Zagreb) Šaš je u finalu sa 3:0 svladala Valenti Elettru. U poretku Stella Šaš je prva, slijedi Tamara Nakić pa Zrinka Rebić (Stenjevec).
U momčadskom dijelu kod juniora Dugo Selo u finalu svladalo je Banja Luku sa 3:0. Treće mjesto osvojili su Istarska županija i Mladost. Inače, Banja Luka je u polufinalu svladala Mladost sa 3:2. Kod kadeta naslov za momčad Fužinara nakon što su u finalu svladali Mladost 1 sa 3:1. Treće mjesto podijelili su Muta i Krka te Dugo Selo i MSCT Čakovec.  Kod mlađih kadeta naslov za Aladžu nakon što su u finalu sa 3:2 svladali Dugo Selo i Tis. Treće mjesto uzeli su Kema i Mengeš. Kod najmlađih kadeta prvo mjesto uzeo je Arrigoni i Logatec pobjedivši u finalu Igeu i MSTC Čakovec sa 3:0. Treći su Bugojno i Stens i Banja Luka.
U konkurenciji juniorki najbolje je Dugo Selo, u finalu su sa 3:2 svladali Mengeš. Treće mjesto pripalo je Varaždinu, izgubili u plufinalu sa 3:2 od Dugog Sela, te Kemi. U kadetskoj konurenciji prvo mjesto za Dr. Časl, u finalu su sa 3:1 svladali Mengeš. Broncu je osvojila Ljubešćica i Cirkovce. Kod mlađih kadetkinja najsupješniji je bila kombinacija Mengeša i Fužinara svladavši u finalu Varaždin sa 3:1. Treće mjesto uzeli su Starr i Vrsar te Kema i Muta. Kod najmlađih kadetkinja prvo mjesto za Koprivnicu i Putjane, Istarska županija je druga, dok su treći Cirkovce.

Izvor: HSTS

FOTO Talijan Jonathan Milan pobjednik prve etape utrke CRO Race kojoj je cilj bio u Ludbregu

Talijan Jonathan Milan pobjednik je prve etape biciklističke utrke CRO Race koja se vozila od Osijeka do Ludbrega.

Johnathan je tako obukao crveni dres vodećeg u generalnom plasmanu, plavi dres vodećeg u bodovnom poretku te bijeli dres najbržeg mladog vozača.

Zeleni je dres pripao Oscaru Onleyu.

Milan je ciljem prošao u vremenu od 5:31:48 sati, ispred sunarodnjaka Sache Modola (Bardiani CSF Faizanè) i Mirca Maestrija (Eolo-Kometa). U vrlo brzom spuštanju prema „središtu svijeta“, nakon posljednjeg uspona dana na Ludbreške Vinograde, Milan je profitirao od odličnog rada svoje momčadi te na cilju slavio s nekoliko dužina bicikla prednosti u odnosu na najbliže pratitelje za svoju prvu profesionalnu pobjedu u karijeri.

– Osjećaj je nevjerojatan. Sredinom sezone imao sam zdravstvenih problema koji su sada iza mene. Nakon nekoliko plasmana na pobjednička postolja u Njemačkoj i Poljskoj, napokon sam pobijedio. Zahvaljujem i svojim momčadskim kolegama Carusu i Mohoriču na sjajnom radu na usponima – rekao je Milan.

Gradonačelnik Dubravko Bilić nije krio zadovoljstvo jer je Ludbreg domaćin ove utrke.

– Velika je čast za nas što možemo predstaviti naš grad putem televizijskih ekrana diljem svijeta. Naime, ovo događanje izravno prenosi 150 televizija i jako smo ponosni. Sve je to kruna našeg rada, kako u turizmu tako i u promociji biciklizma kao jedne turističke grane koja može biti prilično atraktivna za grad Ludbreg. Uredili smo prošle godine pet biciklističkih staza i želja nam je da biciklizam odnosno cikloturizam bude jedna od važnijih grana našeg turizma – poručio je ludbreški gradonačelnik Dubravko Bilić.

FOTO Ludbrežani Jan, Leandro, Lorena i Maja Elena pobjednici su virtualne utrke Kids CRO Race

Kids CRO Race u Ludbregu okupio je mnoštvo djece i građana koji su pratili utrku za najmlađe, u iščekivanju profesionalnih natjecatelja koji se utrkuju na prvoj etapi međunarodne biciklističke utrke CRO Race.

Jan, Leandro, Lorena i Maja Elena iz Osnovne škole Ludbreg pobjednici su virtualne utrke Kids CRO Race održane u Ludbregu. Oni su tako ušli u konkurenciju za ukupnu pobjedu, a sutra će u Zadru biti poznato tko će još imati priliku biti na proglašenju najboljeg ovogodišnjeg sudionika Kids CRO Racea u Zagrebu, koje će se održati 2. listopada.

Maja Elena i Leandro pobijedili su u mlađoj dobnoj skupini od 9 i 10 godina, a Lorena i Jan bili su najbolji u starijoj kategoriji od 11 i 12 godina. Djeca su vozila virtualnom stazom dugom 890 metara.

Cilj je ove virtualne utrke za mlade potaknuti što više djece na rekreaciju i sport, a pritom stvoriti svijest o pozitivnim učincima na zdravlje koje kretanje biciklom donosi društvu i pojedincima. Naglasak se stavlja i na promociju razvoja i poticanja niskougljičnog prometa, održivog i za okoliš neinvazivnog načina kretanja.

Zahvaljujući partneru Keindl Sportu, svim će natjecateljima i ove godine biti osigurani bicikli i Elite trenažeri na kojima će prolaziti kratku virtualnu stazu. Ona će se, zahvaljujući partneru Rouvy, prikazivati preko televizijskog ekrana u simulaciji virtualne utrke. Tako će svaki mladi natjecatelj imati svog avatara koji vozi po svim vremenskim i cestovnim uvjetima, baš kao i profesionalni biciklisti. Mališani će se tijekom i nakon utrke moći zasladiti proizvodima iz Kraša, službenog sponzora Kids CRO Racea. Usporedno s Kids CRO Raceom u suradnji s Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost provode se i interaktivne radionice u razvrstavanju kućnog otpada u kojima je tijekom proteklih pet godina održavanja sudjelovalo više od 2.500 djece.

Djeca su na ovo natjecanje pozvana u suradnji s lokalnim osnovnim školama, a oni koji to žele, mogu se i sami prijaviti na mjestu događanja sat vremena prije početka utrke. Dok se djeca natječu na virtualnim trenažerima, profesionalni biciklisti utrkuju se kroz šest etapa na utrci dugoj preko 1.000 kilometara. Tijekom utrka u svim gradovima mlade ljubitelje sporta bodrit će obitelj, njihovi školski kolege i okupljena publika.