Čak 57 medalja za barokovce na plivačkome mitingu u Varaždinskim Toplicama

U Varaždinskim Toplicama održan je 8. međunarodni plivački miting „Vodeni lav“. Plivači varaždinskog Baroka u konkurenciji 364 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Srbije stigli su do 57 medalja, od toga 24 zlatne, 16 srebrnih  i 17 brončanih.

U A kategoriji Martina Štefinec je osvojila četiri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 leptir i 50 i 100 prsno, a Elena Škrapec je bila zlatna na 50 leđno, 50 slobodno, 200 mješovito i 100 slobodno. U istoj kategoriji Noa Stolnik je bila tri puta srebrna, na 50 i 100 prsno i 100 slobodno, a Iva Vresk tri puta brončana, na 50 leptir te 50 i 100 prsno.

Lovro Pintarić u B kategoriji osvojio je zlata u disciplinama 50 leptir i 50 slobodno te dvije srebrne medalje, na 100 leptir i 100 slobodno. Kod djevojaka zapažena je bila Katja Balažinec s osvojene dvije zlatne medalje, na 50 i 100 slobodno, te broncom na 100 leđno. Srebrne medalje osvojile su i Dora Jurak na 100 leptir i 200 mješovito te Tamara Flegar na 100 prsno i 100 slobodno. U C kategoriji briljirala je Anamarija Zavrtnik s tri zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 slobodno i 200 mješovito i srebrnom na 50 leptir. Nika Dobovičnik bila je zlatna na 100 leptir, srebrna na 100 leđno i brončana na 50 leptir, dok je Petra Švetak pobijedila na 100 prsno. Na 50 prsno je bila druga, a na 200 mješovito treća.

Leona Juriša je uzela dvije brončane medalje, i to u disciplinama 100 leptir i 100 prsno. U istoj kategoriji kod dječaka odličan je bio Luka Štumberger sa zlatom na 50 i 100 prsno i 100 leđno te broncom na 50 leptir. Niko Balenta je osvojio dvije srebrne medalje, na 50 i 100 leptir, te brončanu na 50 slobodno. Filip Kukec je bio drugi na 200 mješovito, a Luka Kokotec treći na 100 leđno. U D kategoriji zapažene rezultate ostvarila je Sara Marković s osvojene dvije zlatne medalje u disciplinama 200 mješovito i 100 slobodno te tri srebrne medalje u disciplinama 50 slobodno i 50 i 100 prsno. Ivona Jurković je pobijedila na 100 leđno, dok je bila druga na 50 leđno i 100 slobodno. Patricija Švetak je osvojila bronce na 50 leptir i 200 mješovito, dok je Mihael Kolarek sve razveselio zlatom na 100 m slobodno.

Alen Runac i sljedeće četiri godine na čelu Zajednice sportskih udruga grada Varaždina

U prostorima Županijskog nogometnog saveza Varaždina, u utorak, 23. travnja održana je 49. izborna sjednica Skupštine Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina.

Skupština je započela razrješenjem bivših članova i usvajanjem novih mandata članova za mandatno razdoblje od 2024. do 2028. godine.

Nakon predstavljanja programa za mjesto predsjednika, čelnu poziciju Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina u sljedećem četverogodišnjem mandatu i dalje će obnašati Alen Runac, koji se na ovoj poziciji nalazi od 2016. godine.

Nakon reizbora, predsjednik Runac Skupštini je predstavio svoje kandidate za mjesto dopredsjednika, kao i novi saziv Izvršnog odbora Zajednice. Mjesta dopredsjednika tako su pripala Saši Vojnoviću i Dubravku Baneku, dok će uz njih u Izvršnom odboru sljedeće četiri godine sjediti još: Goran Vučetić, Mario Šobak, Damir Martinčević, Boris Zernec, Toni Dalić i Romano Puček.

–Ekipa koja daje rezultate se ne mijenja – kratko je objasnio Runac.

Imenovani su i članovi ostalih tijela gradske Zajednice sportskih udruga. Novi Nadzorni odbor čine predsjednik Zvonimir Kušter, predstavnik Grada Varaždina Dražen Cesar i Josip Plečko. U Etičkom povjerenstvu sjedit će: Damir Belaj, Predrag Čosić i Damir Kolarek.

Šafarić: Najbolje da pobijedimo Dinamo i Rijeku, a neka u međusobnom srazu odluče prvaka

Nogometaši Varaždina u subotu, 27. travnja u 17 sati na stadionu Varteksa igraju utakmicu 32. kola SuperSport HNL-a protiv Dinama.

U zadnjem susretu Dinamo je bio bolji s 2:1. Bio je to odgođeni susret 5. kola.

– Rekao sam svojim igračima, da smo samo kojim slučajem zamijenili dresove bila bi to drugačija utakmica, bili bismo 50 posto bolji. Taj gard pobjednika, glad za pobjedom, uvijek je na strani Dinama. No, pokazali smo da se možemo nositi s njima. Napravit ćemo dobru analizu i probati što bolje parirati Dinamu koji je u naletu, koji je moćan, no ima taj pritisak pobjede – ističe Šafarić.

Dinamo je trenutno na 2. mjestu Lige s dva boda manje od vodeće Rijeke. Nakon Varaždina Dinamo igra s Rijekom na Rujevici, a potom Rijeka dolazi u Varaždin.

– Ma teško je bilo što prognozirati u bitci za naslov. Nabolje da mi pobijedimo Rijeku i Dinamo, a oni neke sa potuku u međusobnoj utakmici – dodao je Šafarić.

No, tko bolje leži Varaždincima Rijeka ili Dinamo?

– Ma protiv obje ekipe smo konkurentni. Rijeku smo znali na Rujevici pobjeđivati i nekako bolje igraju kod nas, a Dinamo je uvijek Dinamo. Vrlo moćan. Ne možete mnogo prilika protiv njih očekivati i većinu vremena se branite, no kad dođe šansa morate biti efikasni – zaključio je Šafarić.