Čakovec proglašen Europskim gradom sporta 2020. godine!

Grad Čakovec u 2020. godini nosit će titulu Europskoga grada sporta!

Kruna je to procesa koji je počeo isticanjem kandidature, a u sklopu kojeg je četveročlana komisija te koju neprofitna organizacija ACES Europe dva dana tijekom trećeg mjeseca obišla Čakovec i njegova sportska borilišta.

Kako je na današnjoj konferenciji za medije održanoj na stadionu SRC Mladost rekao čakovečki gradonačelnik Stjepan Kovač, status Europskog grada sporta je priznanje za višegodišnji rad na području sporta, ali i poticaj da se uvođenjem novih aktivnosti i sadržaja sport podigne na višu razinu.

– Nije slučajnost što konferenciju održavamo na atletskoj stazi za čiju je sanaciju u vrijednosti 1,8 milijuna kuna raspisan natječaj. Pomoćni nogometni teren na SRC Mladost dobit će umjetnu travu – izjavio je te dodao da su u planu izgradnja vanjskih bazena i novoga teniskoga centra. Obećao je da će osim ulaganja u sportsku infrastrukturu i dalje pratiti potrebe sportaša. Samo u prošloj godini za sport je iz proračuna odvojeno oko 10 milijuna kuna! Iako smo po impresijama komisije nakon posjeta pretpostavljali da ćemo osvojiti titulu, službena potvrda stigla je krajem proteklog tjedna – istaknuo je Kovač.

Dodao je da je u prezentaciji Čakovca stavljen naglasak na činjenicu da se u Čakovcu sportom mogu baviti sve dobne i spolne skupine, da postoje i sadržaji za osobe s invaliditetom, kao i da se posebna pozornost posvećuje djeci i mladima.

Gradonačelnik Kovač čestitao je svim čakovečkim klubovima, udrugama, klubovima, ustanovama, sportašima, trenerima i sportskim djelatnicima rekavši da je ova titula priznanje svima njima na predanom, napornom i upornom radu.

– Mi smo grad sporta, grad koji živi sport! Ovo priznanje bit će nam prilika da prezentiramo čakovečki sport i sportaše koji postižu sve bolje rezultate – rekao je Kovač zaključivši da će Čakovec titulu sigurno opravdati.

Konferenciji je prisustvovao i predsjednik Zajednice sportskih udruga Čakovca Bojan Ružić koji je izjavio da je titula Europskog grada sporta prvenstveno priznanje Gradu Čakovcu koji je glavni financijer sportskih aktivnosti.

– To će biti poticaj za još bolje rezultate naših sportaša, ali i za izgradnju sportske infrastrukture – naglasio je.

Direktor Gradskog poduzeća EKOM koje upravlja sportskih objektima na području Grada, Miodrag Novosel, nadovezao se rekavši da je sportska infrastruktura temelj sporta. To je bilo važno pitanje komisije ACES Europa.

– S Gradom Čakovcem intenzivno radimo na planovima za dugoročna ulaganja jer sportaši postižu sve bolje rezultate. Sportskom infrastrukturom trebamo pratiti te rezultate – smatra Novosel.

Kako je najavljeno, 2020. bit će na području cijelog Čakovca obilježena kao godina sporta. Za tu svrhu bit će oformljena posebna komisija koja će isplanirati kalendar aktivnosti.