Canjuga o tragično preminulom Saračeviću: Rijetko srećete takvog čovjeka, bio je ljudina

Cijeli rukometni svijet oplakuje Zlatka Saračevića, koji je tragično preminuo u nedjelju navečer.

– Svi smo imali svoje idole i legende, ali Sarač je bio nešto posebno. Ponosan sam što sam bio u društvu s takvim igračima i ljudima, neka ti je laka zemlja Sarač legendo – napisao je Vladimir Malner, bivši rukometaš Varteksa, Nexea i Vidovca, danas u stručnom stožeru seniorske ekipe GRK Varaždin 1930.

Šokiran njegovom smrću je i Vladimir Canjuga, trener Koke.

– Šokiran sam. Povezao nas je Boris Dvoršek kad mu je Saračević bio pomoćnik u Zagrebu. Kasnije smo postali prijatelji treneri jer je on vodio Podravku, a ja Koku. Nažalost, odigrali smo prvu i zadnju ovogodišnju utakmicu. Bio je čovjek kojeg rijetko srećete. Svjetski i olimpijski pobjednik koji nije bio nimalo bahat. Prava ljudina. – rekao je Canjuga izrazivši sućut obitelj.

Saračević je preminuo u nedjelju navečer nakon utakmice protiv Lokomotive.

– Podravka je u pet dana odigrala četiri utakmice i to mora ostaviti traga. Naš posao je vrlo stresan, nažalost posljedice su tragične. Pitate se treba li vam to u životu – dodao je Canjuga.

Saračević je rođen 5. srpnja 1961. u Banjoj Luci, a s jugoslavenskom reprezentacijom osvojio je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Švicarskoj 1986. i brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. U dresu hrvatske reprezentacije bio je olimpijski pobjednik iz Atlante 1996., svjetski doprvak sa SP-a na Islandu 1995., osvajač brončane medalje na Europskom prvenstvu u Portugalu 1994. i zlata na Mediteranskim igrama 1993. u Languedoc-Roussillonu.

Sa Zagrebom je bio europski prvak 1992. i 1993. godine, dok je s Veszpremom bio europski doprvak 2002. Kao član hrvatske reprezentacije 1996. godine dobitnik je Državne nagrade za šport “Franjo Bučar”. Tijekom trenerske karijere vodio je Zamet, Nyíregyhazi, Čelik, Dubrovnik, PPD Zagreb, te Podravka Vegetu.

Rukomet: Koka poražena u Pločama, Varaždin 1930 izgubio od Dubrave

Rukometaši Varaždina doživjeli su poraz rezultatom 33:25 na gostovanju protiv Dubrave. Domaćini su vodili tijekom cijelog susreta na ostavljajući Varaždincima prostor za eventualni preokret.

Već u 11. minuti imala je Dubrava četiri gola prednosti (7:3), dok se na odmor otišlo vodstvom domaćina 15:10. U nastavku slična igra na terenu. Dubrava sigurnom igrom održava prednost. Igrači Varaždina uspijevaju se primaknuti na četiri gola zaostatka (24:20), ali za nešto više od toga nije bilo snage. U varaždinskim redovima najučinkovitiji pojedinac bio je Tin Šestak sa šest golova.

S obzirom da su četiri od pet momčadi s vrha tablice upisale pobjede i dalje nisu potvrđeni sudionici Lige za prvaka. Varaždin 1930 će svoju kartu tražiti u posljednjem 18. kolu, u domaćem susretu protiv Poreča. Utakmica je na rasporedu u subotu, 20. ožujka.

Rukometašice Koke poražene su pak u Pločama od domaće ekipe Dalmatinke rezultatom 23:18. Zbivanja na terenu u prvom poluvremenu nisu dala naslutiti ovakav konačni ishod. Naime, nakon izjednačenog rezultata 4:4 u 14. minuti, do odlaska na odmor sve je bilo u znaku varaždinskih rukometašica. Na krilima Suzane Furjan i Tee Jalušić, Varaždinke na poluvrijeme odlaze s vodstvom 11:6.

U nastavku susreta sasvim drugačija slika na terenu. Domaće igračice su te koje diktiraju ritam igre. Varaždinke puno griješe u napadu pa Dalmatinka u 49. minuti dolazi do izjednačenja 15:15. U preostalom vremenu igračice Koke postižu tri gola, ukupno svega sedam u drugom dijelu, što domaća ekipa koristi za šestu prvenstvenu pobjedu.

Najučinkovitija Varaždinka bila je Jalušić sa šest golova. Sljedeće subote, 13. ožujka, Koka kod kuće dočekuje ekipu Osijeka.

Mlada varaždinska atletičarka Klara Košćak 34. na Europskom dvoranskom prvenstvu u Torunu

U subotu, 6. ožujka, u Torunu su održane kvalifikacije Europskog dvoranskog prvenstva na kojem je nastupila atletičarka Klara Košćak iz Atletskog kluba „Sloboda“ Varaždin.

Klara je potvrdila odličnu formu otrčavši drugi najbolji rezultat karijere, 8,27 sekundi, u utrci na 60 metara s preponama.

Tim rezultatom Klara se plasirala na 34. mjesto.

Prisjetimo se da je Klara bila najmlađa hrvatska natjecateljica u ovoj disciplini u povijesti te se sa svega 16 godina plasirala na tako veliko europsko natjecanje.

Čestitke Klari i njezinom treneru Patriku Koščaku!