Canjuga: Španjolci ne djeluju moćno, možemo se nositi s njima

Svjetsko prvenstvo u rukometu

Hrvatska rukometna reprezentacija danas od 20.45 sati igra četvrtfinalni susret Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Protivnici su nam stari znanci – Španjolci, koji su se u osmini finala dobro namučili s Brazilom, no na kraju su slavili 28:27.

Hrvatska je s druge strane pokazala odličnu igru u prvom dijelu osmine finale protiv Egipta, no u drugom dijelu utakmice izabranici Željka Babića su zastali i na kraju slavili 21:19.

Mnogi kritičari Babiću zamjeraju igru sa sedam igrača u fazi napada.

– Ma mnogo ljudi o tome diskutira, no trener je taj koji najbolje na terenu vidi. Isto tako mnogi su kritizirali zamjenu vratara Pešić – Ivić pa se pokazalo da je ta zamjena puni pogodak – rekao je Vladimir Canjuga, bivši izbornik hrvatske ženske reprezentacije, mlađih uzrasnih kategorija u muškom rukometu i trenutni trener Koke.

On ističe kako Hrvatska ima šanse protiv Španjolaca.

– Morat ćemo igrati 6-0 obranu. Španjolci imaju izvanredna krila i pivota Aguinagaldea. Pitanje je u kakvom je stanju Raul Entrerios, no mi možemo igrati sa Španjolskom jer ta reprezentacija ne djeluje tako moćno kao Njemačka prije poraza od Katara – zaključio je Canjuga

Tenisači Rian Bregović i Ivan Bračko osvojili prva mjesta u Solinu

U sklopu državne završnice Plazma Sportskih igara mladih koja se održava do 31.srpnja u Splitu, odigrana su finala Hrvatska pošta Cupa u tenisu.

Teniski tereni Dalmacija cement u Solinu okupili su najbolje amaterske tenisače u 4 dobne skupine, a dvojica varaždinskih tenisača osvojili su prva mjesta.

Rian Bregović osvojio je prvo mjesto kod dječaka u plavnom dijelu turnira, da bi žutom dijelu turnira slavio Ivan Bračko.

Ekipa CB Sloboda osvojila 26. Memorijal u Remetincu

Završen je 26. Memorijalni turnir Puškadija i Pavlić u Remetincu kod Novog Marofa, a naslov je odnijela varaždinska ekipa CB Sloboda.

Varaždinska ekipa (Mesec, Paveli, Piskač, Modrić, Slunjski…) u finalu je pobijedila domaću ekipu ŠD Remetinec s 2:1.

Treće mjesto osvojila je ekipa 2eN usluge – Pegi team koja je u susretu za treće mjesto svladala ekipu Oštrek Gradnja iz Grane s 1:0.

Najbolji igrač turnira bio je Dejan Slunjski iz pobjedničke ekipe, CB Sloboda, a najbolji golman Stjepan Hajduk iz ŠD Remetinec.

Dodajmo da je na turniru nastupilo 27 ekipa.