FOTO U centar grada Varaždin stigla jedinstvena karavana luksuznih automobila
Ljeto u Varaždinu donijelo je ovoga petka, 17. lipnja, u Varaždin dašak luksuza. Naime, gradom je prodefilirala jedinstvena karavana luksuznih...
Nacionalni stožer civilne zaštite održava konferenciju za medije na kojoj govori o aktualnoj epidemiološkoj situaciji.
— U našoj zemlji 816 novih slučajeva zaraze koronom, preminulo je šest osoba
– Ovaj tjedan imamo 31 posto više zaraženih u prvih pet dana u odnosu na prošli tjedan. Trenutna incidencija iznosi 184,2. Najniža u Istarskoj, a najviša u Splitsko-dalmatinskoj. Hrvatska je po 14-dnevnoj incidenciji na 13. mjestu u EU. Hrvatska je na 20. mjestu po stopi smrtnosti – kazao je ravnatelj HZJZ-a Krunoslav Capak, a piše vecernji.hr.
Ministar zdravstva Vili Beroš rekao je da postoje predikcije da će brojevi zaraženih rasti još neko vrijeme. Podsjetio je da se radi o bolesti o kojoj se još uči.
Na pitanje koga će se prvo cijepiti trećom dozom u Hrvatskoj i kada, Capak je odgovorio da su prve na redu imunokompromitirane osobe, a nakon toga će se proširiti i na ostale skupine.
– O datumima je rano govoriti, ali bit će skoro – dodao je te objasnio da je već 8 zemalja EU uvelo treću dozu.
U većini tih zemalja se cijepi trećom dozom imunokompromitirane osobe i sa smanjenom imunološkom reakcijom. U Austriji i Mađarskoj su preporuke malo šire.
Ovaj je vikend u Varaždinskim Toplicama bio rezerviran za jurilice na dva kotača. Naime, od 1. do 3. srpnja na igralištu Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića održao se moto susret u organizaciji moto kluba „Aqua Bikers“.
Motoristi su u subotu za posjetitelje priredili pravi spektakl, defile na relaciji Varaždinske Toplice – Ljubešćica-Mađarevo i nazad u Varaždinske Toplice.
Gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković pohvalila je organizatore susreta kao i motoriste iz svih krajeva Hrvatske.
– Drago mi je da smo mogli ugostiti motoriste koji nam dolaze sa svih krajeva Lijepe naše, pa i šire. Nadam se da smo im bili dobri domaćini i da će nam se vratiti i dogodine. Uvijek ćemo srdačno dočekati sve koji dolaze u naš prekrasan grad kao i podržati svaku takvu manifestaciju – rekla je Ratković istaknuvši kako je ovo odlična promocija za grad.
Tomislav Valent, predsjednik MK „Aqua Bikers”, zadovoljan je ovogodišnjim izdanje moto susreta kao i svakog dosad, jer je posjećenost već tradicionalno jako dobra.
– Imamo ljudi iz cijele Hrvatske i iz stranih država Austrije, Njemačke, ima dosta naših susjeda iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije. Potrudili smo se i jako smo zadovoljni jer smo mi to sve prošli i dečki nam sada vraćaju. Bend koji je nastupio prvog dana bio je oduševljen, rekli su da nikada nisu svirali na takvoj motorijadi – rekao je Valent.
Nakon defilea motoristi su se okušali u moto igrama, a velikom kampu na otvorenom uz dobru hranu i piće u prilog je išlo i odlično vrijeme. Vrhunac susreta bio je subotnji koncert grupe Wanted 5 i Psihomodo popa, prava rock poslastica za posjetitelje koja je potrajala do ranojutarnjih sati.
Kakva je bila atmosfera pogledajte u galeriji fotografija:
Ljeto u Varaždinu donijelo je ovoga petka, 17. lipnja, u Varaždin dašak luksuza.
Naime, gradom je prodefilirala jedinstvena karavana luksuznih automobila „Pink Wing“.
U Varaždin su stigli oko 11 sati, a oko 60 vozila bit će parkirano po Uršulinskoj ulici sve do Šetališta J. Jurja Strossmayera.