Čehok sportašima obećao novce za izradu Strategije razvoja sporta Grada Varaždina

U 2019. godini u proračunu Grada Varaždina osigurat će se financijska sredstva za izradu Strategije razvoja sporta Grada Varaždina.

Zaključeno je to danas na sastanku varaždinskog gradonačelnika s predstavnicima varaždinskih sportskih udruga. Riječ je o prvom takvom sastanku koji je održan uoči donošenja Proračuna Grada Varaždina za 2019.

Na sastanku se raspravljalo o financiranju sporta Grada Varaždina u 2019. godini na temelju prijedloga programa javnih potreba u sportu Grada Varaždina, kojeg je nedavno prihvatila Skupština varaždinske Zajednice sportskih udruga.

– Grad u ovom trenutku radi najviše što može da sportu osigura uvijete kakve zaslužuju varaždinski sportaši. Znamo da ima poteškoća s terminima, raspodjelom sredstava i s kriterijima za podjelu sredstava. Naravno da se može puno bolje, ali upravo zato smo ovdje da zajednički, razgovorom i otvoreno odlučimo kako želimo dalje raditi – istaknuo je gradonačelnik.

2. HNL: nogometaši Varaždina iz Osijeka se vraćaju neporaženi

Nogometaši Varaždina nastavili su pozitivni niz, odigravši i petu utakmicu bez poraza. U susretu 10. kola 2. hrvatske nogometne liga, Varaždinci su u gostima kod druge momčadi Osijeka odigrali 0:0.

Iako su obje momčadi imale svoje prilika za postizanje pogodaka, što zbog nepreciznosti napadača, a što zbog dobrih vratarskih obrana, mreže su ostale netaknute.

Momčad Varaždina nalazi se na 6. mjestu na prvenstvenoj tablici s 14 bodova, dok je vodeći BSK-a s 20 bodova. Nakon dva uzastopna gostovanja u sljedećem kolu Varaždin kod kuće dočekuje Rudeš. Utakmica se igra u subotu, 30. listopada, u 19 sati.

Rukomet: Koka prekinula niz poraza, Varaždin 1930 ostao bez bodova i trenera

Rukometašice Koke uspješno su odradile gostovanje kod ekipa Trogira 58. Varaždinke su slavile s visokih 33:21 te tako prekinule neugodni niz od četiri uzastopna poraza.

Koka je nametnula visoki ritam igre i od samog početka susreta počela stvarati rezultatsku prednost, koja je na poluvremenu iznosila četiri gola (13:9). U nastavku susreta još uvjerljivija igra varaždinske ekipa. U 45. minuti razlika u korist Koke je narasla na deset golova (24:14) što je bilo i više nego dovoljno da se gostovanje mirno privede kraju. Najučinkovitija igračica bila je Lena Ljubić s osam golova, dok ih je Ena Car zabila šest. Na vratima je raspoložena Sara Šopar skupila 17 obrana.

Za razliku od Koke, rukometaši Varaždina 1930 su upisali četvrti uzastopni poraz u prvenstvu Premijer lige. Varaždinci su poraženi na gostovanju u Kutini od momčadi Moslavine rezultatom 34:28. Nakon izjednačenog prvog dijela (13:13), Moslavina u nastavku susreta pojačava ritam što im u 43. minuti prvi puta donosi prednost od četiri gola (23:19), da bi razlika desetak minuta kasnije bila i nedostižnih šest golova. U redovima Varaždina 1930 najučinkovitiji igrač je bio Fabijan Grubišić sa šest golova, dok je jedan manje zabio Jurica Vidaček.

Negativni niz varaždinske momčadi donio je i promjenu u stručnom stožeru. Nakon novog poraza u Kutini, trener Damir Turković je podnio neopozivu ostavku. Pred klupskom Upravom malo je vremena za pronalazak novog rješenja, s obzirom da momčad već u subotu, 30. listopada, očekuje novo gostovanju, ovoga puta protiv Trogira.