Dabrovi poraženi od ekipe Nexe u susretu koji je odlučivao o ulasku u SEHA ligu

RUKOMET

Rukometaši GRK Varaždin 1930 izgubili su susret 9. kola Premijer lige, Lige za prvaka od našičkog Nexe rezultatom 26:22.

Cijela ovogodišnje sezona bila je usmjerena prema osvajanju drugog mjesta u prvenstvu, koje vodi u SEHA ligu. Večerašnja utakmica, u kojoj su Dabrovi u izravnom susretu pred svojim navijačima odlučivali o plasmanu u SEHA ligu, trebala je biti kruna sezone. Međutim, to se nije dogodilo. Gosti iz Našica došli su očito bolje pripremljeni i s većim iskustvom igranja ovakvih utakmica nisu dozvolili iznenađenje.

0:1 T. Nuić 2′

Zelenika obranio penal, Varaždinci imali prilike za slavlje, no Istra 1961 pobijedila u Puli

U 20. kolu SuperSport HNL-a nogometaši Varaždina gostovali su kod Istre 1961, a do slavlja su stigli Puljani s 2:1.

Tako je za Istrijane ovo bila treća sreća, koji su stigli do slavlja nakon pobjede Varaždina u 2. kolu i remija u 11. kolu.

Imala je momčad Gonzala Garcije penal u 4. minuti. Izveo ga je Ante Erceg, no varaždinski vratar Oliver Zelenika fantastično je obranio. Prvu bolju priliku Varaždinci su imali su 28. minuti kad je opalio Tonio Teklić, ali njegov pokušaj otišao je pored gola. Pet minuta kasnije probao je i Michele Šego, no bio je neprecizan.

I onda u 42. minuti Istra 1961 je povela. Nakon kornera, lopta se odbila do Galileae koji je loptu iz poluvoleja poslao u mrežu.

U drugom dijelu Varaždinci se bude i izjednačenje je stiglo u 58. minuti. Lovro Banovec dugom loptom je pronašao Agona Elezija koji je glavom proslijedio loptu do Frana Brodića. Varaždinski napadač odapeo je iz prve za izjednačenje.

U 69. minuti imao je Šego priliku za vodstvo, no domaći vratar Lovro Majkić odlično je obranio. Majkić je u 84. minuti obranio i pokušaj Teklića.

I kako to biva, promašaji su se osvetili Varaždincima. U 89. minuti Oleksandr Petrusenko je ubacio iz kornera, lopta je došla do Darija Marešića koji zabija glavom, pokazat će se, za konačnih 2:1.

Istra je sada prestigla Varaždince i zauzela 4. mjesto, dok je momčad Marija Kovačevića na 5. mjesto s istim brojem bodova kao i Puljani te šestoplasirani Slaven Belupo.

U idućem kolu u Varaždin dolazi Hajduk.

Mlada tenisačica Varteksa Lara Likić pozvana u hrvatsku reprezentaciju

Lara Likić. članica Teniskog kluba Varteks sjajno je ušla u novu sezonu. Prije dva tjedna nastupila je na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za juniorke do 16 godine u Čakovcu te je izgubila u polufinalu od prve nositeljice Ane Petković 7:6, 6:4.

Nakon odličnog ulaska u sezonu dobila je poziv u hrvatsku reprezentaciju s kojom je u četvrtak, 2. veljače otputovala u portugalsku Lousadu. Tamo će nastupiti na turniru Tennis Europe Winter Cups by Dunlop.

Lari želimo puno sjajnih sportskih uspjeha u 2023.! Sretno Lara! – stoji na stranicama Teniskog kluba Varteks.