Dabrovi u polufinalu Hrvatskog kupa na našički Nexe

GRK Varaždin 1930

U prostorijama Hrvatskog rukometnog saveza održan je ždrijeb polufinala Kupa Hrvatske za muškarce i žene, a kuglice su varaždinskim rukometašima za protivnika dodijelile našički Nexe.

Susreti završnice Kupa igrati će se u sklopu Festivala rukometa koji će se od 11. do 14. svibnja tradicionalno održati u Umagu.

U drugom polufinalu susret će se PPD Zagreb i Dubrava. Kod žena u polufinalu susreću se Zamet i Podravka te Trešnjevka i Dugo Selo.

Treća nogometna liga Sjever: Varteks pobjedom zadržao korak za vodećima, novi poraz Podravine

Nogometaši Varteks upisali su četvrtu prvenstvenu pobjedu. U susretu 6. kola 3. nogometne lige Sjever, Varaždinci su slavili s 3:1 na gostovanju u Virju protiv domaćeg Podravca. Već na poluvremenu Varteks je imao sigurnu prednost do 2:0.

Za početno vodstvo pogodio je Tihomir Šoštarić u 28. minuti, dok je na 2:0 povisio Karlo Mihoković uoči odlaska na odmor. Mogli su i domaćini do gola iz najstrože kazne, ali njihov pokušaj brani Varteksov vratar Jurica Valentić. Podravac ipak smanjuje zaostatak u 80. minuti, da bi samo pet minuta kasnije Šoštarić svojim drugim pogotkom postavio konačni rezultat.

Varteks je ovom pobjedom zadržao korak za vodećim dvojcem i na kontu ima 12 bodova, četiri manje od prvoplasiranog Radnika i dva manje od svetomartinskog Poleta.

Podravina je pak u Ludbregu poražena s 2:0 od Virovotice i nalazi se na pretposljednjem mjestu sa svega jednim bodom koliko ima i posljednja momčad Koprivnica.

Ostali rezultati 6. kola: Dinamo (D) – Rudar 4:0, Polet – Papuk 3:0, Radnik – Koprivnica 3:1.

Parovi 7. kola (1. listopada): Varteks – Polet, Papuk – Podravina, Rudar – Podravac, Koprivnica – Dinamo (D), Virovitica – Radnik.

Marofčani Mateo i Renata Zrinski, brane boje Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u gađanju glinenih golubova

Oko 700 natjecatelja iz 77 zemalja sudjeluje na Svjetskom prvenstvu u disciplinama trap i skeet, koje će se u Osijeku održati do 12. listopada.

Na popisu strijelaca iz Hrvatske koje će braniti boje naše zastave nalaze se i dva imena, i to sina i majke, Matea Zrinskog i Renate Zrinski. I Mateo i Renata su početkom rujna izborili brončane medalje na državnom prvenstvu Hrvatske u disciplini Trap seniorke i Trap juniori.

No, mama i sin nisu ostali na ti medaljama, odličnim rezultatima na natjecanjima tijekom ove godine oboje su izborili svoja mjesta na Prvenstvu svijeta.

Mateo Zrinski učenik je 3. razreda Strojarske škole u Varaždinu, koji osim streljaštva profesionalno trenira nogomet u NK Varaždin iz našeg je kraja, točnije iz Breznice, a na Prvenstvo svijeta kreće kao prvi strijelac Hrvatske ekipe u kategoriji Juniori trap, pod budnim okom trenera Gorana Blaževića i Saše Sedmaka.