Euro – by Knauf Insulation

Dalić: Odigrali smo dobru i kvalitetnu utakmicu protiv vrlo jakog protivnika

Nakon remija (1:1) s Armenijom, hrvatska nogometna reprezentacija u generlki prije Eura izgubila je o Belgije 1:0.

Pobjednički gol zabio je Lukaku u 38. minuti nakon prekida i gužve u kaznenom prostoru.

– Odigrali smo dobru i kvalitetnu utakmicu protiv vrlo jakog protivnika. Bili smo ravnopravni s Belgijancima, a pogodak koji smo primili nije se smio dogoditi. Bili smo možda preslabi u napadačkom segmentu jer nismo stvorili dovoljan broj šansi. Međutim, puno smo bolji nego prije, kompaktni smo i to me ohrabruje – istaknuo je Dalić, koji u razdoblju do prve utakmice na Euru ima dovoljno vremena ispraviti neke nedostatke u igri momčadi.

– Moramo imati više okomitih paseva, moramo više puta šutirati prema golu i ući s više igrača u završnicu. Tu smo malo u deficitu, tu je jedan problem kojeg moramo ispraviti u ovih pet ili šest dana. Bili smo dosta angažirani i dosta smo trčali, ali na to nas je prisilio protivnik – zaključio je Zlatko Dalić za HNS.

Italija nakon penala osvojila naslov prvaka Europe

Italija je pobijedila Englesku nakon penala 4:3 (1:1) i po drugi put se okrunila naslovom europskog prvaka.

Englezi su poveli nakon dvije minute preko Lukea Shawa koji je dočekao ubačaj Trippiera s desne strane i iz prve pogodio bliži kut Donnarumme.

U drugom dijelu Talijani su izjednačili u 57. minuti. Leonardo Bonucci odlično se snašao u petercu Engleza i zakucao u mrežu Pickforda.

U produžecima su mreže mirovala pa su drugi put u povijesti pobjednika Eura odlučivali penali.

Berardi i Kane bili su precizni u prvoj seriji, a Maguire je po drugi put utakmici doveo Engleze u vodstvo budući da je ranije Belotti promašio svoju priliku s 11 metara. Talijane u život potom vraća Bonucci, a za potpuni povratak pobrinuo se Rashford koji je pogodio stativu. Bernardeschi je zatim pogodio iz penala, a Sancho promašio. Loptu je u ruke uzeo Jorginho koji je zabio i pobjednički penal protiv Španjolske, ali sudbina odlučila da će junak biti Donnarumma koji je obranio pokušaj mladog Sake u zadnjoj seriji.

Italija u finalu Eura iščekuje Dansku ili Englesku

Ilustracija / pixabay.com

Reprezentacija Italije prvi je sudionik velikog finala Eura koje će se igrati u nedjelju, 11. srpnja, od 21 sat na londonskom Wembleyu.

Talijani su u uzbudljivom polufinalu do pobjede stigli protiv Španjolske rezultatom 5:3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je 120 minuta igre završilo s izjednačenih 1:1. Italija je povela golom Federica Chiese (60. minuta), a poravnao je Alvaro Morata deset minuta prije završetka utakmice.

Ništa manje uzbudljivo ne bi trebalo biti niti u drugom polufinalu u kojem će snage odmjeriti Danska i Engleska. Uvertira u ono što očekuje navijače na tribinama Wembleya i gledatelje širom svijet, odrađena je na konferenciji za novinare. Engleski novinari upitali su danskog vratara Kaspera Schmeichela kako misle zaustaviti da se trofej namijenjen pobjedniku “vrati kući”. “A je li on ikad bio kod kuće?”, kroz smijeh je odgovorio danski golman te dodao: “Jeste li ga ikad osvojili?”.

Novinar se pokušao izvući objasnivši da se fraza “trofej se vraća kući” odnosi na naslov osvojen 1966. godine, ali Schmeichel se nije dao smesti: “Zar to nije bilo Svjetsko prvenstvo?”.

I dok Englezi još čekaju prvi naslov europskih prvaka, Danci su trofej jednom već osvojili. Naime, kao najveće iznenađenje Europskog prvenstva 1992. godine stigli su do titule, a jedan od junaka danske reprezentacije bio je upravo Kasperov otac Peter Schmeichel.