Dario Melnjak vraća se u redove Slaven Belupa!

Nogometaš iz Krkanca

Igrač belgijskog Lokerena Dario Melnjak nakon posudbe u azerbajdžanskom Neftciju, otišao je na posudbu u Slaven Belupo.

Nogometaš iz Krkanca karijeru je započeo u Školi nogometa Fotex u Nedeljancu, a 2004. godine otišao je u redove Varteksa. Nakon tri godine vratio se u Nedeljanec, igrao za juniore, a kasnije i za seniore u Prvoj županijskoj i četvrtoj hrvatskoj ligi. Sa 17 godina u otišao je u Zelinu i tamo doživio procvat. Igrao je u Drugoj hrvatskoj ligi te četvrtfinale Hrvatskog kupa protiv Hajduka, a 2013. godine otišao je u Slaven Belupu. U prvom dijelu sezone ozlijedio je trbušni zid te pauzirao šest mjeseci, ali iduće sezone dobio je priliku i postao nezamjenjiva karika u redovima Farmaceuta.

U veljači pretprošle godine uslijedio transfer u belgijski Lokeren. Tamo se dobro snašao i ubrzo postao prvotimac, ali u novoj sezoni na klupu Lokerena sjeo je Bob Peeters i Melnjak se baš i nije naigrao. Njegov klub odlučio je Darija prošlo ljeto posuditi u azerbajdžanski Neftci, no na polusezoni je otišao na još jednu posudbu u bivši klub – Slaven Belupo, petoplasiranu momčad 1. HNL.

– Opet doma, nakon mnogo životnih i nogometnih iskustava. Vraćam se zreliji i motiviraniji. Cilj je dati doprinos još višoj razinu igri Slaven Belupa, te ganjati prvu četvotku lige – zaključio je Melnjak.

Odbojkaši Kitra Varaždin pobjedom kod Siska skočili na 4. mjesto Superlige

Odbojkaši Kitra Varaždin u nedjelju, 24. siječnja, stigli su sedme pobjede u Superligi. Slavili su kod Siska s 3:0 u setovima.

U prvi set Varaždinci nisu najbolje ušli, no na kraju su se iščupali i osvojili set rezultatom 25:23. U drugom i trećem set nešto uvjerljivija izvedba. Drugi set osvojili su rezultatom 25:15, a trećem su domaćinu prepustili samo poen više nešto u drugom setu.

Ovim slavljem skočili su na četvrtu poziciju Superlige. U idućem kolu momčad Ivice Đolonge čeka gostovanje kod Splita, ekipa koja je na 5. mjestu Superlige s tri boda manje od Varaždinaca.

FOTO Nogometaši Varaždina iznenadili Rijeku i stigli do pobjede

Ivan Agnezović

Nogometaši Varaždina pobjedom protiv Rijeke od 2:1 krenuli su u drugi dio sezone.

U 3. minuti iznenađenje na stadionu Varteksa. Iz ničega je zabio Japanac Urata koji je na krivoj nozi iskosa na spavanju uhvatio riječkog vratara Ivana Nevistića.

U 6. minuti još jedna prilika za Varaždince. Obregon se oslobodio svojeg čuvara, ušao u šesnaesterac i tukao, ali ovaj put je Nevistić bio na visini zadatka. U 14. minuti opet su zaprijetili Varaždinci. Nakon ubacivanja Urate, izvana je pokušao Nikola Tkalčić, ali preko vrata.

Tri minute kasnije varaždinski vratar Dinko Horkaš istrčao je na tridesetak metara i nespretno faulirao riječkog kapetana Franka Andrijaševića. Gosti su tražili izravan crveni karton, no sudac Ante Čuljak pokazao mu je žuti.

Obregon za 2:0

U 23. minuti nakon još jedne pogreške gostujuće obrane, Igor Postonjski je uposlio Mateja Senića čiji je udarac odsjeo na stativi. U 33. minuti lijepa akcija Varaždinaca urodila je plodom. Stoper Jorgo Pellumbi uposlio je Uratu na lijevoj strani, ovaj je lijepo pronašao Obregona koji je od stative matirao Nevistića.

U 40. minuti prvi pokušaj indisponiranih gostiju. S 25 metara je pokušao Robert Murić, no Horkaš je bio miran. Najbolju priliku imali su gosti u prvoj minuti sudačke nadoknade. Ubacio je Murić iz kuta i glavom je tukao kapetan Andrijašević i opet je obranio je Horkaš.

U drugom dijelu Rijeka je bila znatno bolja, a Varaždinci su se grčevito branili. U 51. minuti zatresla se varaždinska mreža, no strijelac Andrijašević je bio u zaleđu.

U 64. minuti napadač Sandro Kulenović, koji je ušao na početku drugog dijela, imao je odličnu priliku, ali pucao je preslabo. U 69. minuti iz kontre su pokušali Varaždinci. Đurasek je uposlio Petkovića, no njegov udarac obranio je Nevistić.

U 80. minuti gosti su uspjeli probiti varaždinsku obranu. Zabio je Kulenović.

Samo dvije minute kasnije Pavičić je bio blizu zgoditka, no varaždinski vratar Horkaš je odlično obranio. Na kraju je ostalo 2:1 za vrlo važnu pobjedu Varaždinaca.