“Dečki učinite nas ponosnima još jednom i idemo svi zajedno u polufinale Svjetskog prvenstva!”

Teško je riječima opisati sreću, zadovoljstvo i ponos koje su nam naši vatreni priuštili svojim igrama. Isto tako teško je opisati koliko je lijepo danas biti Hrvat u svijetu i uživati u svakom trenutku na kojem god mjestu da se pojaviš. Od početka Svjetskog prvenstva i naše prve pobjede nad Nigerijom, nema dana da me suigrači, ljudi u klubu ili pak konobari u restoranu ne ispituju o hrvatskoj reprezentaciji, sportašima, obali, ljudima i svemu ostalom.

Četvrtfinale svjetskog nogometnog prvenstva, 8 najboljih reprezentacija na svijetu. Zaista zvuči fantastično, Hrvatska živi jedan san iz kojeg se vjerujem neće još probuditi. Što reći o Rusima, a da već ne znamo ili pak o nama samima, a da već nije bilo spomenuto.

Favoriti

Reći ćemo da na papiru kad pogledamo imena izgledamo kao favoriti, ali nije floskula kad uporno ponavljamo da u toj fazi natjecanja favorita nema. Rusi iza sebe imaju pobjedu nad Španjolcima za koju ni sami ne znaju kako su izborili. Bili su na svojih 30 metara gotovo 90 posto utakmice i praktički iz ničega došli su do jedanaesterca kojeg su realizirali i na kraju izdržali 120 minuta u egalu.

S druge strane Hrvatska u srazu s Dancima nije bila onako razigrana i lepršava kao primjerice protiv Argentine, ali definitivno je bila dobra, organizirana, kompaktna, prava natjecateljska. U sastavu izbornik Dalić je sam najavio da neće biti velikih promjena.

Strinić ili Pivarić?

I ne treba ih biti, sve funkcionira odlično, jedina dvojba je hoće li Strinić biti spreman ili ne, ali i ako neće imamo Pivarića koji je protiv Danske ušao u veoma delikatnoj fazi utakmice i odradio je posao fenomenalno, s puno sigurnosti i samopouzdanja. Siguran sam da su se igrači uspjeli odmoriti, da ih je naš izbornik osvježio i da su spremni odigrati još jednu veliku utakmicu.

Sam izbornik ponavlja da uvijek sve ovisi o nama samima i slažem se s tim. Hrvatska ima sve što je potrebno da prođe Ruse. Imamo igračku kvalitetu, širok kadar, odličnog izbornika i napokon ujedinjenu cijelu naciju iza sebe koja diše zajedno s njima u Rusiji.

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.