FOTO Dinamo II na proste faktore rastavio ponovno indisponirane nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina na stadionu Varteksa u subotu su doživjeli drugi prvenstveni poraz. Bolji od njih pred 2.000 gledatelja bio je Dinamo II s 4:1.

Početak utakmice odgodio je pas koji je ušao na teren, sjeo na centar i nije se želio pomaknuti. Ipak, veselog psa uspjeli su odvesti s terena. Utakmica je mogla i krenuti u drugom smjeru. Već u prvoj minuti stoper Dinama II Bartol Franjić se okliznuo i na podu rukom dirao loptu, ali sudac Zdenko Lovrić je samo odmahnuo rukom. U 18. minuti gosti su poveli. Mario Ćuže odigrao je pas s Cekicijem i sigurno pogodio za 0:1. Najbolju prigodu Varaždinci su u prvom dijelu imali u 32. minuti. Leon Benko glavom je spustio ubačaj Dario Jertecu, čiji je udarac otišao preko gola. To se domaćim igračima osvetilo četiri minute kasnije. Cekici se ubacio ispred Stolnika, dao za Roka Baturinu koji je hladnokrvno plasirao za 0:2.

Dominacija Dinama II

U drugom dijelu gosti su izdominirali domaćina. U 51. Nikola Moro, koji su ušao na početku drugog dijela, zabio je eurogol iskosa s ruba šesnaesterca za 0:3. Noćna mora Varaždinaca se nastavila. U 56. Moro je nabacio, Antonio Marin je glavom pucao i branič Varaždina Marko Martinaga je promašio je loptu, koja je potom ušla u mrežu. Tračak nade Varaždincima donio je Vuk u 63. minuti, koji je na asistenciju Kolarića smanjio na 1:4. U 76. minuti gosti su uzdrmali gredu. Kolarić se okliznuo u svojem petercu i loptu mu je uzeo Ćuže, dao za Leona Šipoša koji pogodio okvir vrata. Tako je ostalo do samog kraja za drugi prvenstveni poraz momčadi Miljenka Mumleka. – Zaslužili smo tri boda. Bili smo agresivniji i hrabrost nam se isplatila. Sada smo vratili potrebno samopouzdanje, koje nam je nedostajalo – rekao je Igor Jovičević, trener Dinama II. Vrlo razočaran nakon susreta bio je trener Mumlek. – Ovaj težak poraz jako boli. Moramo se čim prije okrenuti sljedećem kolu, no bit će se teže vratiti psihički nego fizički. Malo smo promijenili sistem u drugom dijelu, ali smo odmah smo primili gol. Kasnije smo se morali konsolidirati da ne popijemo pet do šest komada i da ne doživimo još veću sramotu – istaknuo je Mumlek. U sljedećem kolu njegova ekipa gostuje kod Osijeka II.