Dinamo svladao Benficu uz podršku oko 30.000 navijača

Dinamo Benfica

Igrači Dinama odigrali su sjajnu utakmicu osmine finala Europa lige. Na Maksimiru su pred 30 tisuća navijača slavili 1:0 protiv Benfice, a pogodak je s bijele točke u 38. minuti postigao Bruno Petković.

Domaćin je odlično krenuo u utakmicu, bila je to čvrsta borba od samog početka; Plavi su dominirali. U sedmoj minuti dobra reakcija Livakovića koji je skinuo zicer Grimalda. U 19. minuti prilika za Plave. Olmo je s 20-ak metara silovito pucao na gol, a vratar Benfice bio spreman i nekako obranio. Šteta, jer bila je to sjajna situacija za prvi pogodak. Deset minuta kasnije Kadzior je iz slobodnog udarca pucao na gol, a Vlachodimos je ponovno spreman i brani.

Stigla je i ta 38. minuta. Dias je napravio prekršaj na Olmu u kaznenom prostoru, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Bruno Petković precizno je zabio za 1:0 i euforiju na terenu i tribinama Maksimira! Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, Plavi su se sjajno nosili s Benficom.

U drugom dijelu u 48. minuti susreta nova dobra akcija Plavih kada je na kraju kombiniranja Oršić pucao ipak preko gola. Tempo utakmice malo se smirio nakon 60 minuta igre, ali Dinamo je bio odličan na travnjaku i do kraja zadržao rezultat 1:0.

Uz gromoglasnu podršku oko 30.000 navijača od prve do zadnje minute dečki su ostavili srce na terenu, a na kraju susreta zajedno su proslavili važnu, vrijednu i veliku pobjedu.

Nogometaši Varaždina vodili nakon prvog dijela, no Livaja odveo Hajduk do slavlja

Nogometaši Varaždina, iako su vodili u prvom dijelu 2:1, izgubili su od Hajduka u utorak, 25. siječnja, u pripremnoj utakmici rezultatom 4:2.

Varaždin je poslužio Hajduku kao posljednja provjera prije početka drugog dijela 1. HNL.

Trener Mario Kovačević izveo je početni sastav: Sentić, Senić, Karabatić, Stolnik, Lusavec, Postonjski, Vuk, Teklić, Herrera, Šego, Brodić.

Bili, četvrta momčad 1. HNL, povela je u 7. minuti kada je Livaja pronašao Ljubičića koji je poentirao za 1:0.

U nastavku su Varaždinci preokrenuli i na odmor otišli s 2:1. Prvo je Vuk izjednačio u 17. minuti, da bi Šego deset minuta kasnije zabio drugi varaždinski gol.

Ipak, u drugom dijelu Hajduk je pokazao zašto su jedan od pretendenata na naslov.

Posebno inspiriran bio je Livaja. On je 56. minuti iz slobodnjaka pogodio za izjednačenje, da bi u 70. minuti asistirao Kačanikliću za 3:2.

Po mnogima najbolji igrač 1. HNL pokrenuo je akciju i za 4:2 u 77. minuti. Rabonom je pronašao Dolčeka koji je dao za strijelca Mlakara.

To je ujedno bio i konačni rezultat.

Varaždincima slijede još tri prijateljska susreta na pripremama na Čiovu.

Jeftić o Kaubojima: Rukomet je dao mnogo više Hrvatskoj nego Hrvatska rukometu

Hrvatska rukometna reprezentacija junački je pala protiv Danske u drugoj utakmici drugoga kruga Europskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Hansen i društvo slavili su 27:25. Bio je to drugi poraz Kauboja u drugom krugu, u koji nisu prenijeli nijedan bod. Naime, prije Danaca momčad Hrvoja Horvata svladali su Crnogorci s uvjerljivih 32:36.

Slijedi susret s Islandom u ponedjeljak, 24. siječnja, u 15.30 sati, a u srijedu, 26. siječnja, Kauboje, bez šansi za prolaz u polufinale, čeka susret protiv Nizozemske.

– Korona je uzela danak kod svih reprezentacija. Je li Horvat trebao zvati neke druge igrače, u to neću ulaziti, no moj stav je da trebaju igrati najbolji. Mladi će svoju priliku iskoristiti kada je dobiju. Veseli što su se neki igrači kao Lučin, Martinović i Načinović profilirali kao velike nade hrvatskog rukometa – naglasio je Zoran Jeftić, inače bivši rukometni reprezentativac koji ima srebro sa Svjetskog prvenstva u Tunisu 2005. godine.

No hrvatska rukometna reprezentacija više nije u samom vrhu europskog i svjetskog rukometa i s tim se treba pomiriti.

– Moramo shvatiti da više nismo među najbolje četiri reprezentacije u Europi. Treba više ulagati u sport i rukomet u Hrvatskoj jer najmanje ulažemo u sport od svih država u regiji. Ono što je još važnije je da treba ulagati u školski sport jer otud sve kreće. Nadam se da rukomet neće doživjeti sudbinu košarke u Hrvatskoj, jer ipak je rukomet dao Hrvatskoj mnogo više nego Hrvatska rukometu – zaključio je Jeftić.