Dino Jambres: Naše zajedništvo, sloga te dobar odaziv na treninge bili su formula za naslov

Nogometaši Poleta iz Svetog Martina na Muri su novi-stari prvaci Četvrte hrvatske lige Čakovec – Varaždin. Sezona je do zadnjega kola, odigranog u subotu, 9. lipnja, bila vrlo napeta.

Vodeći Polet je uoči 30. kola imao bod više od drugoplasirane Bednje i trećeplasiranog Nedelišća. Pobjedom protiv Podravine 5:3 tu je prednost uspio zadržati te tako stigao do slavlja.

– Sezona je bila napeta do samoga kraja. Imali smo mnogo pehova i na kraju nam se sve vratilo – rekao je Dino Jambres, Nedeljančanin na vratima Poleta iz Svetog Martina na Muri.

Najstrijelac

Njegov suigrač Tomislav Medved ove sezone bio je najudarnija igla novih-starih prvaka. Postigao je čak 34 pogotka, samo dva manje od prvog strijelca Lige Stjepana Krznara iz domašinečkog Dinama.

– Cijelu sezonu smo naporno radili i na kraju smo uspjeli. Mnogo nam je pomogla Uprava Kluba, koja nam je omogućila vrhunske uvjete. Hvala i našim navijačima Red Boysima, koji su nas pratili cijelu sezonu i uvijek bili 12. igrač – dodao je Tomislav Medved, napadač Poleta.

Istaknimo da su nogometaši iz Sv. Martina na Muri u Prvenstvu postigli čak 97 golova u 30 kola, a primili samo 31 gol. Imaju najbolji napad Četvrte lige, a obrana također drži vodeću poziciju, no dijeli je s drugoplasiranom Bednjom.

– Bednja i Nedelišće su se pokazali kao pravi konkurenti. Naše zajedništvo, sloga te dobar odaziv na treninge bili su formula za naslov – objasnio je Jambres.

3. HNL?

Osvajanjem naslova Polet je osigurao nastup u 3. HNL Istok, no kao i prošle godine – u viši rang ne žele ići.

– Neisplativo je to, a većina igrača je zaposlena, pa bi to bilo vrlo naporno – rekao je Jambres.

Nogometaši iz Svetog Martina na Muri tako će se natjecati u Četvrtoj ligi, a Sloboda iz Slakovca, Plitvica iz Gojanca i Zelengaj su ispali iz varaždinsko-međimurske lige.