Povodom današnjeg Dan učitelja, 5. listopada, 510 učitelja i nastavnika iz cijele Hrvatske je na svečanosti nagrađeno nagrađeno s po 10.000 kuna bruto za svoja postignuća.

Ove godine u proračunu je za najbolje osigurano 5 milijuna kuna.

Ova je novost stigla iz Ministarstva znanosti i obrazovanja koje je izradilo “Pravilnik o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika, odgajatelja i ravnatelja osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova”.

Kriteriji izvrsnosti za najbolje uključuju: prenošenje iskustava i primjera kolegama u obliku radionica, predavanja i edukacija; objavljivanje stručnih članaka, stručnih priručnika, računalnih programa; izradu i objavljivanje otvorenih obrazovnih sadržaja; rad na projektima u odgoju i obrazovanju, rad s djecom s teškoćama i darovitom djecom; rad na unaprjeđenju sustava obrazovanja. Prvi put Pravilnikom se uvodi i sustavno nagrađivanje odgojno-obrazovnih radnika koji sudjeluju u eksperimentalnim programima, povezano s povećanom količinom posla koji obavljaju u sklopu eksperimentalnoga programa, a posebno na praćenju i vrednovanju same provedbe.

Najbolje je odabralo Povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika čiji se članovi biraju iz redova učitelja, nastavnika, stručnih suradnika, odgajatelja i ravnatelja ili osoba izabranih u znanstveno-nastavno, umjetničko-nastavno, znanstveno ili nastavno zvanje. Prijave za nagrađivanje bile su otvorene do 30. lipnja, a uključivale su aktivnosti odgojno-obrazovnih djelatnika u proteklih godinu dana.

Dodjela nagrade održana je danas u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je popis najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika u školskoj godini 2018./2019., a mi izvajamo one iz Međimurske i Varaždinske županije.

Varaždinska županija:
– Bojan Banić, Prva gimnazija Varaždin
– Janja Banić, Prva gimnazija Varaždin
– Sanja Biškup, OŠ Vidovec
– Davor OŠ Bukovac, Glazbena škola u Varaždinu
– Dijana Gašparac, IV. OŠ Varaždin
– Marko Godinić, Gospodarska škola Varaždin
– Zdravka Grđan, Druga gimnazija Varaždin
– Karmen Holenda, VI. OŠ Varaždin
– Martina Hranj, Medicinska škola Varaždin
– Lidija Klampfl, Prva gimnazija Varaždin
– Damir Kliček, Elektrostrojarska škola Varaždin
– Ivica Kolarić, I. OŠ Varaždin
– Lidija Kozina, Srednja škola Ivanec
– Đurđica Krtanjek, OŠ Franje Serta Bednja
– Tomislav Leček, III. OŠ Varaždin
– Gordana Lohajner, OŠ Veliki Bukovec
– Patrik Majcen, OŠ Trnovec
– Martina Matišić, Gospodarska škola Varaždin
– Anamarija Melnjak, Prva gimnazija Varaždin
– Stela Pavetić, OŠ Veliki Bukovec
– Tea Pavičić Zajec, I. OŠ Varaždin
– Milan Radunković, Srednja strukovna škola Varaždin
– Tamara Ređep, I. OŠ Varaždin
– Nataša Rogine, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec
– Krunoslav Rukelj, Prva gimnazija Varaždin
– Nataša Sajko, Medicinska škola Varaždin
– Gordana Sokol, OŠ Tužno
– Mario Stančić, VI. OŠ Varaždin
– Petra Svetec, Srednja škola Ivanec
– Marko Šafran, Prva gimnazija Varaždin
– Branimir Štimec, OŠ Vinica
– Martina Vidović, Prva gimnazija Varaždin
– Igor Vilaj, Graditeljska škola Varaždin
– Damir Vrbanec, IV. OŠ Varaždin
– Mihaela Vrbnjak Grđan, VI. OŠ Varaždin
– Ivana Žnidarić Kajić, Prva gimnazija Varaždin

Međimurska županija:
– Tanja Baksa, Srednja škola Prelog
– Nataša Boj, III. OŠ Čakovec
– Tanja Debelec, I. OŠ Čakovec
– Matija Horvat, I. OŠ Čakovec
– Tea Horvatić, OŠ Strahoninec
– Maja Labaš Horvat, Srednja škola Prelog
– Žaklin Lukša, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec
– Zvonko Ljubić, III. OŠ Čakovec
– Mihaela Martinčić, OŠ Donja Dubrava
– Renata Najman, I. OŠ Čakovec
– Iva Naranđa, II. OŠ Čakovec
– Bernarda Novak, OŠ dr. Ivana Novaka, Macinec
– Kristijan Ovčarić, OŠ Hodošan
– Danijela Perenc-Jaušovec, I. OŠ Čakovec
– Valentina Pirc Mezga, Srednja škola Prelog
– Ivana Ružić, I. OŠ Čakovec
– Melita Sambolek, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec
– Aleksandra Tonković, III. OŠ Čakovec
– Karmena Vadlja Rešetar, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec
– Tatjana Žižek, COO Čakovec
– Dinka Žulić, COO Čakovec

Komentari

Komentara