Dva varaždinska plesna para pokorila konkurenciju na natjecanju u Zagrebu

Tri zlata i srebro

Na tradicionalnom međunarodnom bodovnom turniru Hrvatskog sportskog plesnog saveza Bolero Dance festival 2016, u konkurenciji 116 sportsko- plesnih parova, natjecala su se i dva para iz SPK Varaždin te ostvarili odlične rezultate.

U kategoriji odrasli, najvišeg kvalitativnog razreda AI, nastupili su Anja Topolovec i Vedran Sraga, te su bili najbolji u standardnim plesovima i osvojili titulu pobjednika Bolero Dance festivala i veliki pehar organizatora, dok su u latinoameričkim plesovima osvojili drugo mjesto i srebrnu medalju.

Njihovi nešto mlađi kolege u kategoriji starija mladež (16 do 18 g. starosti)  najvišeg kvalitativnog razreda B, Tihana Vusić i Jurica Kavran, bili su najbolji, pobijedili i osvojili zlatne medalje u obje discipline.

Bio je to ujedno posljednji turnir ove godine, a parovi SPK Varaždin će, nakon kraćeg odmora kroz božićno- novogodišnje blagdane, nastaviti s intenzivnom pripremama za državno prvenstvo u standardnim plesovima koje će se održati zadnjeg vikenda u siječnju 2017. godine.

1. ŽNL: Kiks vodeće Budućnosti u općinskom derbiju protiv Slobode (T)

U 18. kolu 1. županijske lige od momčadi sa samog vrha dobar posao je napravio Obreš.

Momčadi iz Sv. Ilije slavila je Plitvice u Selniku s 3:0 te s trećeg mjesta skočila na drugu poziciju iskoristivši kiks do ovog kola drugoplasiranog Poleta iz Tuhovca koji je kod kuće poražen od cestičkog Poleta s 1:0.

Obreš se ovom pobjedom približio na samo tri boda zaostatka vodećoj Budućnosti koja je kiksala u općinskom derbiju protiv Sloboda iz Tužna. Sloboda je bila bolja s 2:1.

U preostalim utakmicama varaždinska Sloboda je pobijedila Čevo s 2:1, Drava-Ajax Dinamo u Babincu s 3:0, margečanska Mladost svladala je varaždinsku Mladost s 5:2, dok su Beretinec i Novi Marof odigrali 1:1.

4. HNL ČK-VŽ: Slavlje Bednje protiv Jalžabeta, pobjeda Plitvice

Kompletirano je 20. kolo 4. HNL Čakovec-Varaždin. U nedjelju, 9. svibnja, odigran je županijski derbi između domaće Bednje i Jalžabeta.

Susret je završio 2:0 za Beletinčane koji sigurno koračaju prema naslovu. Do važne pobjede stigla je Plitvica svladavši Slogu u Čakovcu s 4:2.

Nedeljanec je kod kuće poražen od Centrometala s 1:0, drugoplasirani Međimurec pobijedio je Omladinac (NSR) s 2:1, dok je Mladost u Sv. Mariji s 3:0 svladala Dinamo iz Domašinca.

Još u subotu, 8. svibnja, težak poraz doživjela je Dubravka-Zagorac koja je s 8:0 izgubila kod Nedelišća, Ivančica je s 1:0 bila bolja kod Zelengaja, a Mladost Komet je slavila protiv Dinama iz Palovca s 3:1.

Na vrhu je i dalje Bednja s 46 osvojenih bodova, a slijedi je drugoplasirani Međimurec s pet bodova manje.