Međimurje

Dvije bronce za međimurske parove

BADMINTON PRVENSTVO

U sportskoj dvorani dvorani II.OŠ Čakovec održano je 26. seniorsko Prvenstvo Hrvatske u badmintonu za 2017. godinu u organizaciji BK Međimurje Čakovec.

Obrana

Nastupila su 42 najbolja igrača i igračice iz sedam klubova. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa BK Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića.
Nakon svečanog otvorenja i prigodnih riječi gradonačelnika Grada Čakovca Stjepana Kovača počela su natjecanja.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Zvonimir Đurkinjak (Medvedgrad, Zagreb) obranivši prošlogodišnji naslov pobijedivši u finalu klupskog kolegu Igora Čimbura s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Filip Špoljarec (MZ) i Josip Uglešić (MZ).

Rezultati igrača BK Međimurje: Luka Vlahek četvrtf finale, Luka Grubić i Filip Bel osmina finala, Lino Zadravec i Viktor Ružić ispali u šesnaestini finala.
U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Maja Pavlinić (MZ) pobijedivši u finalu Doru Drvodelić (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Nikolina Dimić i Matea Čiča (obje MZ). Rezultati igračica BK Međimurje: Ela Trstenjak i Emilija Talan ispale u četvrtfinalu.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Hoebling/Igor Čimbur (MZ) pobijedivši u finalu klupske kolege Filipa Špoljarca/Zvonimira Đurkinjaka s 2:1. Brončane medalje osvojili su: par Luka Vlahek/Matija Hranilović (Međimurje) i par Filip Jagar/Neven Rihtar (VG). Rezultati ostalih članova BK Međimurje: Luka Grubić/Lino Zadravec četvrtfinale, Filip Bel/ Viktor Ružić osmina finala.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Staša Poznanović/Matea Čiča (MZ) obranivši naslov pobijedivši u finalu par Katarina Galenić/Maja Pavlinić (MZ) s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Ela Trstenjak (Međimurje) sa zagrepčankom Ingom Sadaić (ZM) i Dora Drvodelić/Nikolina Dimić (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Igor Čimbur/Matea Čiča (MZ) pobijedivši u finalu klupske kolege par Filip Špoljarec /Dora Dragčević s 2:0. Brončane medalje osvojili su: Zvonimir Đurkinjak/Dora Drvodelić (MZ) i Filip Jagar/Lucija Buchberger (VG). Rezultati članova BK Međimurje: Matija Hranilović/Ela Trstenak ispali u četvrt finalu i Luka Vlahek/Emilija Talan osmina finala.

Mladi

U sklopu SPH 2017 održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim u svim mlađim kategorijama za 2016.godinu, medalje je uručio najbolji hrvatski igrač Zvonimir Đurkinjak. Medalje i pehare najboljim seniorima uručio je tajnik BK Međimurje Tomislav Grubić.

Međimurje

FOTO Posjetitelje u Čakovcu oduševila atraktivna izložba gljiva

Gljivarsko društvo „Smrčak“ Čakovec i ove je godine organiziralo dvodnevnu edukativnu izložbu gljiva, pod pokroviteljstvom Grada Čakovca, Međimurske županije, Turističke zajednice Grada Čakovca i pivnice Angry Moose.

Na novoj lokaciji u centru grada, u Ulici kralja Tomislava 2, članovi „Smrčka“ su 24. i 25. rujna na najbolji mogući način upotpunili manifestaciju „Jesen u gradu Zrinskih“ izložbom, edukacijama i predstavljanjem jela od gljiva.

Eksponatima bogatu izložbu već je prvog dana razgledao velik broj posjetitelja, a posjetila ju je i gradonačelnica Grada Čakovca Ljerka Cividini.

Zajedno s brojnim zaljubljenicima u gljive, gradonačelnica se upoznala s raznim vrstama – jestivima, nejestivima, otrovnima i smrtno otrovnima, koje su članovi Društva izložili na iznimno atraktivan način.

Osim toga, zainteresirani posjetitelji mogli su i kušati razne delicije, poput kolača i namaza od gljiva.

Odaziv je bio odličan i u nedjelju, što dokazuje da se sve više ljudi okreće prirodi i pokazuje interes za gljive.

Međimurje

Mažoretkinje Kotoribe četvrte na Europskom prvenstvu u Zadru

Nakon što su na Državnom prvenstvu u Klinča Selu izborile prolaz na Europsko prvenstvo, juniorke Mažoretkinja Kotoribe ljeto su provele trenirajući za Europsko prvenstvo mažoretkinja u Zadru.

U Zadru su provele nekoliko dana, a kući su se vratile s vrlo dobrim uspjehom – osvojile su četvrto mjesto. Juniorke je vodila trenerica Marta Vojvoda.

Na Europskom prvenstvu sudjelovalo je više od 2000 mažoretkinja i više od 70 sastava. U njihovoj kategoriji sudjelovalo je ukupno 10 ekipa.

– U takvoj konkurenciji osvojile su četvrto mjesto, što je sjajan uspjeh za nas. Vrlo sam ponosna na naše cure – rekla je predsjednica Kristina Čižmešija, a čestitku na sjajnom rezultatu uputio im je i načelnik Dario Friščić.

– Čestitam Mažoretkinjama Kotoribe na još jednom lijepom uspjehu i promociji naše Kotoribe diljem Hrvatske i šire – rekao je Friščić.