Elitna ŽNL: Tuhovčani pobjedom skočili na drugo mjesto, vodeća Bednja uvjerljiva protiv Jalžabeta

Odigrane su preostale četiri utakmice 12. kola Elitne županijske nogometne lige. Polet je u Tuhovcu sa sigurnih 3:0 bio bolji od Nedeljanec. Domaćini su poveli u 3. minuti golom Potrebice. Drugi pogodak pada sredinom nastavka susreta kada je na 2:0 povisio Sakač. Konačni rezultat postavlja Bartolec golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Ovom pobjedom momčad tuhovečkog Poleta skočila je na drugo mjesto na prvenstvenoj tablici.

Vodeća Bednja bila je uvjerljiva pred domaćom publikom protiv Jalžabeta, upisavši pobjedu rezultatom 6:2. Domaćini su poveli već u 1. minuti golom Holija. Momčad Jalžabeta s dva uzastopna pogotka preokreće rezultat, da bi Božak u 29. minuti pogodio za 2:2, a tim se rezultatom otišlo i na odmor. Samo što se krenulo u nastavak susreta domaćini ponovno dolaze do prednosti kada je za 3:2 zabio Patrik Oliveira. Preostala tri gola momčad Bednje postiže u posljednjih šest minuta susreta, a redom među strijelce upisali su se Holi, Bregović i Đurin.

Dubravka-Zagorac je kod kuće s minimalnih 1:0 bila bolja od Ivančice, dok je gostujuću pobjedu upisala Mladost (M), koja je s 2:1 slavila u Vidovcu protiv Budućnosti.

U subotu su nogometaši Novog Marofa kod kuće s 1:0 pobijedili cestički Polet, dok je Zelengaj s visokih 4:0 u gostima nadvisio momčad Plitvice.

Parovi 13. kola: Zelengaj – Novi Marof, Ivančica – Nedeljanec, Polet (C) – Bednja, Jalžabet – Budućnost, Mladost (M) – Dubravka-Zagorac, Plitvica – Polet (T).