Elitna ŽNL Varaždin: Nedeljanec u derbiju kola slavio u gostima protiv Bednje

Ilustracija

U šest utakmica u okviru 9. kola Elitne županijske nogometne lige Varaždin, niti jedna nije završila pobjedom domaćina. Subotnji niz od dvije gostujuće pobjede i jednog remija nastavljen je i u nedjelju s čak tri preostala gostujuća slavlja.

Najzanimljivije je bilo u Beletincu gdje je vodeća Bednja u derbiju kola dočekala Nedeljanec. Gosti su slavili rezultatom 3:2. Početnu prednost Nedeljancu donosi Petar Rog u 22. minuti. Deset minuta kasnije domaćini poravnavaju na 1:1, a tim se rezultatom otišlo i na odmor. Gosti ponovno vode u 65. minuti kada je zabio Emanuel Škvarić. U 84. minuti Nedeljanec povećava vodstvo na 3:1 zahvaljujući strijelcu Jurici Hanžeku. Bednja u završnici susreta uspijeva tek ublažiti poraz.

Tuhovečki Polet slavio je 3:1 protiv imenjaka na Cestici, dok je Mladost (M) s 3:0 nadvisila Plitvicu u Gojancu.

U subotu je Ivančica u Novom Marofu slavila 3:1, dok je Jalžabet upisao gostujuću pobjedu protiv Zelengaja rezultatom 4:0. Budućnost i Dubravka-Zagorac remizirali su odigravši 1:1.

Trojica igrača Varaždina prije pobjede nad Slavenom imala su prometnu nesreću, jedan je čak i igrao

Varaždinci su svladali Slaven Belupo u 19. kolu SuperSport HNL-a s 1:0.

– Bila je ovo šahovska partija. Znali smo njihove dobre strane i teško smo dolazili do prilika u zadnjoj trećini. No, vjerovali smo u sebe i baš nas je nagradilo – rekao je Mario Kovačević, trener Varaždina

Na vrata se ponovno vratio Oliver Zelenika, nakon dviju odličnih predstava Božidara Radoševića.

– Božo je odradio vrhunski dvije utakmice, ali stavili smo Zeleniku jer je on uigraniji s ekipom, odnosno igra više nogom. Znali smo da će nam to koristiti kad nas Slaven bude visoko pritiskao – dodao je Kovačević koji je pohvalio i Teklića.

– Nije ni njemu lako jer sada ga svi bolje čuvaju. Ponovno je pokazao da je klasa i da je miran u ključnim trenucima – rekao je Kovačević.

Pet sati prije utakmice trojica igrača Varaždina Lamine Ba, Urata i Herrera imali su prometnu nesreću. Sva trojica su lakše su ozlijeđena, a Herrera je čak bio i na pregledu u bolnici.

– Svaka čast Urati koji je igrao u drugom dijelu.  Sva sreća da je dobro prošlo – rekao je Kovačević čija je momčad sada na 4. mjestu.

– Kad se sjetim prve utakmice i sad – koliko smo mi napredovali. Vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva biti samo još bolji – zaključio je Kovačević.

Nogometaši Varaždina u susjedskom derbiju pobijedili Slaven Belepo i skočili na 4. mjesto

Na stadionu Varteksa na 0 Celzijusa odigran je susjedski derbi između Varaždina i Slaven Belupa. Susret 19. kola završio je 1:0 za Varaždince.

U prvih dvadesetak minuta gosti iz Koprivnice bili su bolja momčad. U 10. minuti zaprijetili su preko Arbera Hoxhe, no varaždinski vratar Oliver Zelenika bio je na visini zadatka.

Samo minutu kasnije Zoran Kvržić je ubacio i odbio do Josipa Mihalića koji se našao sam na desetak metara od gola, gotovo neometan, no njegov udarac otišao je pored gola. U 20. minuti Hoxha je probao iznenaditi Zeleniku, no ovaj se nije dao prevariti.

U 28. minuti najbolja prilika za Varaždince. Fran Brodić je podvalio loptu za Michelea Šegu, koji se nije sjurio prema golu, već je zastao i uputio udarac sa 16 metara, koji je odlično obranio gostujući vratar Ivan Čović.

U 40. minuti Tonio Teklić je povukao kontru i dubinskom loptom pronašao Agona Elezija čiji je udarac s 20 metara prohujao iznad grede.

Na startu drugog dijela trener Farmaceuta Zoran Zekić uveo je iskusnog Ivana Krstanovića. Imali su gosti zatim laganu inicijativu, ali bez pravih prilika.

U 60. minuti bljesnula je kontra varaždinskog sastava. Pucao je u blok prvo Teklić, a potom je obrana gostiju blokirala i pokušaj Šege. Zatim se utakmica lagano umrtvila i bitka se vodila uglavnom na sredini terena.

I kad se već svi mislili da će utakmica završiti bez golova u 88. minuti Lovro Banovec je ušao u kazneni prostor, srušio ga je Hoxha i sudac Jakov Titlić pokazao je na bijelu točku. Točan u 89. minuti bio je Teklić pokazat će se na kraju za pobjedu.

Ovom pobjedom Varaždinci su skočili na 4. poziciju i u idućem kolu gostuju kod Istre 1961.