Evo tko je nominiran za najbolje sportaše i sportašice Varaždina u 2019. godini

Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina organizira 57. izbor najboljih sportaša Varaždina.

Za najboljeg sportaša nominirani su nogometaš Leon Benko, plivač Luka Cvetko, tenisač Maks Kostić Ferček, karatist i aktualni sportaš Varaždina Enes Garibović, trkač Igor Goričanec, sportski ribolovac Kristijan Kosmačin, hrvač Marko Koščević, biciklist Marin Ranteš, skijaš Istok Rodeš i atletičar David Šalamon.

Za najbolju sportašicu kandidiraju streličarka Amanda Mlinarić, streljačica Tanja Perec, stolnotenisačica Petra Petek, atletičarka i aktualna sportašica grada Lucija Pokos te tenisačica Nika Svetec.

Šest je klubova nominirano za mušku ekipu godine: Atletski klub Varaždin, Hrvački klub Vindija, koji je vlasnik titule najboljih s prošlogodišnjeg proglašenja, zatim Nogometni klub Varaždin, kadeti Rukometnog kluba Varaždin, Stolnoteniski klub Starr i Športsko-ribolovni klub Varaždin.

O najboljoj ženskoj ekipi odlučuje se između stolnotenisačica Varaždina i rukometašica Koke koje su nagradu dobile i prošle godine.

Za sportaša godine osoba s invaliditetom ili gluhih osoba nominirani su Ivica Bregović, Ivica-Bonino Hasan, Nikola Kosec, Robert Šinko i Tomislav Špalj, a za sportašicu Biserka Jagić, Sabina Kušter i Vida Puškadija, te za mušku ekipu Boćarski klub cerebralne i dječje paralize Varaždin, Pikado klub gluhih Polet i Pikado klub osoba s invaliditetom Varaždin.

Za najveće nade varaždinskog sporta nominirani su kajakš Roko Bengeri, sportski ribolovac Luka Florijanić, rukometaš Tin Herceg, atletičar Martin Mlinarić, rukometaš Dominik Novak, stolnotenisač Leon Šantek, savataš Emanuel Šprem, plivač Luka Štumberger i gimnastičar Mateo Žugec te ritmičarka Tamara Artić, kajakašica Katja Bengeri, stolnotenisačica Bruna Borovec, atletičarka Simona Jambrošić, atletičarka Klara Koščak, rukometašica Nera Kuzminski, savatašica Ines Leskovar, plivačica Martina Štefinec, kuglačica Vana Varga i plivačica Anamarija Zavrtnik.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.