FC Kovačić najbolji hrvatski klub na 3. memorijalnom savate turniru “Jean Michel Nicolier”

SAVATE

Vukovar je bio domaćin 3. memorijalnog savate turnira “Jean Michel Nicolier” koji se održao u dvorani Borovo naselje.  Pokrovitelj turnira bilo je Ministarstvo hrvatskih branitelja.  Turnir su otvorili gradonačelnik grada Vukovara Ivan Penava te ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved.

FC Kovačić je nastupio sa svojih 11 boraca. Zlatne medalje osvojili su: Vito Lukačić, Lovro Cepnec, Borna Tuk, David Klen i Alen Ognjanović, srebrne medalje osvojili su: Toni Foder, Petar Hudoletnjak, Leonardo Paska i Emanuel Pikutić. Brončanu medalju osvojio je Leon Šibić.  Najbolji klub bio je Mađarski univerziti boxing club, a od hrvatskih predstavnika najbolji klub bio je FC Kovačić.

Rukometašice Koke zabile čak 47 golova Virovitičankama

Rukometašice Koke stigle su do rekordne pobjede u sklopu 16. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene. Pobijedile su Viroviticu s 47:25.

Bila je to jednosmjerna utakmica od samoga početka i već nakon prvoga dijela varaždinska ekipa imala je plus 11 (23:12). U istom ritmu Kokice su nastavile u drugom dijelu, pa su na kraju stigle do rekordnih 18 golova razlike. Pri tome su zabile čak 47 pogodaka što se nije dogodilo ove sezone.

S osam pogodaka Katarina Mrazović bila je najefikasnija u domaćim redovima.

Bila je to sedma prvenstvena pobjeda petoplasirane Koke, koja u idućem kolu igra kod Sesveta.

Varaždinski rukometaši deklasirali Spačvu i zasjeli na prvo mjesto

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždin 1930 bez prevelikih problema u subotu, 27. veljače, svladali su vinkovačku Spačvu rezultatom 33:23.

Na samom početku Dabrovi su imali pet golova razlike, da bi na odmor otišli s osam golova prednosti (18:10).

Vinkovčani nisu imali pravi odgovor ni u drugom dijelu i nakon desetak minuta u nastavku već je bilo plus deset (25:15). Tom razlikom je na kraju i završilo.

Od jedanaest igrača Varaždina koji su se upisali u strijelce najefikasniji je bio Fabijan Grubišić sa šest pogodaka, dok je golman Domagoj Črnila imao 13 obrana. Varaždin je tako barem nakratko preuzeo vrh ljestvice, jer Poreč svoj susret igra u nedjelju.