Filip Vujić prvak svijeta!

SAVATE

Na svjetskom savate prvenstvu u varaždinskoj Areni naš natjecatelj Filip Vujić pobjedom nad prvakom Belgije u finalu kategorije do 85 kg ( jedno glasnom odlukom svih pet sudaca) postaje seniorski prvak svijeta u disciplini assaut!

Luka Lešković, Alen Nokaj i Martina Žilić osvojili su brončane medalje!

Čestitke stižu sa svim strana našim borcima te njihovim trenerima.

Iz HSS-a čestitaju našem izborniku Nenadu Šarecu i njegovom stručnom timu Predragu Šimunec i Ivica Manestar.

Odličan posao odradili su i naši suci Damir Žlibar koji je sudio kvalifikacije, te naša dva međunarodna a suca Hrvoje Velić i Marjana Kovačić koji su sudili finala u ringu.

Također prvog dana svjetskog prvenstva održani su izbori europske savate federacije. Birani je novi predsjednik, dopredsjednik, glavni tajnik i upravni odbor od 5 članova.  Predsjednik europske savate konfederacije je Rodolphe Redon – Francuska, dopredsjednik Siniša Kovačić – Hrvatska, glavni tajnik – Alexandre Walnier.

Zadnjeg dana prvenstva održani su izbori za svjetsku savate federaciju FISav. Nova predsjednica je Julie Gabriel – Engleska,  a glavni tajnik Siniša Kovačić – Hrvatska.

Rukometašice Koke na domaćem terenu remizirale 28:28 s ekipom Splita

Novu kalendarsku godinu rukometašice Koke otvorile su odigravanjem odgođenog susreta 7. kola Prve hrvatske rukometne lige protiv Splita. Varaždinke su na domaćem terenu remizirale odigravši 28:28.

Iako su vodile veći dio susreta, varaždinske rukometašice u konačnici nisu uspjele stići do punog bodovnog plijena. I dok su na odmor otišle s tri gola razlike (16:13), u nastavku susreta imale su većim dijelom po četiri gola prednosti. Ipak, uporne gošće u 47. minuti hvataju priključak (23:23), nakon čega se igralo gol za gol. Splićanke su u posljednjoj minuti imale i napad za pobjedu, koji ne uspijevaju iskoristiti.

U redovima Koke posebno je bila raspoložena Tea Jalušić s 13 golova. Osam je zabila Katarina Mrazović, četiri je postigla Ines Domjan, dva Suzana Furjan dok se jednom među strijelce upisala novopridošla Ena Car. Na vratima je Gabrijela Bešen ostvarila 11 obrana, a Sara Šopar četiri.

S obzirom da je susret protiv Podravke odgođen, Varaždinke će na teren ponovno 30. siječnja kada još jednom na domaćem terenu dočekuju ekipu Dugog Sela 55.

Glavina i Glavica zabili za pobjedu Varaždina nad Interom

U sklopu priprema za nastavak sezone u HT Prvoj HNL, ekipa Varaždina je danas, 19. siječnja, na svom stadionu pobijedila Inter iz Zaprešića rezultatom 2:0.

Strijelci su bili Dominika Glavina i Dejan Glavica. Ova utakmica bila je prilika za igrače koji su dobivali manju minutažu u prethodnim utakmicama kao i za juniore koji su priključeni prvoj ekipi.

Trener momčadi Zoran Kastel imao je na raspolaganju 17 igrača. Prvenstvo se za Varaždin nastavlja u subotu u 15 sati kada će u okviru 17. kola gost na varaždinskom Gradskom stadionu biti momčad Rijeke.

Početnih 11: Zelenika, Elezi, Cerovčec, Memija, Ćelić, Kanceljak, Grgec, Vuk, Crnčec, Glavina, Petrović

Zamjene: Kolarić, Glavica, Lusavec, Donsanti, Mezga, Belcar