FOTO 4. HNL: Bednja slavila u derbiju protiv Poleta, domaćini skok na drugo mjesto proslavili uz bakljadu

Završnica 4. lige Čakovec-Varaždin ne može biti uzbudljivija. Tri kola prije kraja prvenstva, svetomartinski Polet je vodeći s 57 bodova, dok bod manje imaju Bednja i Nedelišće.

A za potpunu neizvjesnost oko ovogodišnjeg prvaka, pobrinuli su se nogometaši Bednji koji su pred svojim navijačima u derbiju kola s 3:1 slavili protiv lidera, nogometaša Poleta iz Svetog Martina na Muri. Polet je poveo već u 7. minuti preko Nikole Ferlina. No, gostujuće vodstvo bilo je kratkog vijeka, s obzirom da izjednačenje donosi Filip Holi u 15. minuti. S 1:1 se otišlo na odmor, a igra se u potpunosti rasplamsala u drugom poluvremenu. U 54. minuti Bednja dolazi do prednosti, a spretni strijelac bio je Valerio Puškadija. Od tog trenutka gosti sa sjevera Međimurja bacaju sve karte na napad. Agresivnom igrom stvaraju nekoliko prilika, a najbliži pogotku u tri je situacije bio Tomislav Medved, koji jednom pogađa okvir gola, a u dva navrata domaći vratar Sandro Medved odličnom reakcijom brani vlastitu mrežu. U jeku gostujućih napada sijevnula je brza kontra na drugoj polovici terena. Sve je sam učinio Ante Kulji, prošao trojicu Poletovih igrača i matirao vratara Dinu Jambresa za konačnih 3:1. – Bio je to pravi derbi, s odličnim nogometom i četiri pogotka. Drago mi je da smo nastavili pozitivni niz. Nametnuli smo Poletu svoj ritam igre. Na vrijeme smo zabijali golove. Prvi kojim smo vratili rezultatsko poravnanje te drugi koji nam je donio mirnoću, a goste natjerao da se u potpunosti otvore. Takav nam je rasplet omogućio da u samoj završnici čekamo svoju priliku iz kontre – prokomentira Saša Paska, trener Bednje. – Uistinu pravi derbi. U prvom poluvremenu domaćini su bili dominantni, ali smo se mi vratili u nastavku susreta. Imali smo dvije, tri stopostotne prilike u kojima se bolje snašao domaći vratar. U jeku naše inicijative primamo nespretni pogodak, nakon kojeg se više nismo znali vratiti u susret – prokomentirao je gostujući trener Stevica Žganec. Ovom pobjedom, ali i porazom Nedelišća, Bednja je skočila na drugo mjesto na tablici. – Još su tri kola do kraja. Apsolutno sve opcije su otvorene. Mi smo novaci u ovom natjecanju. Pokazali smo da možemo svakom protivniku ravnopravno parirati. Nismo opterećeni konačnim plasmanom. Želja nam je pokazati kvalitetnu igru, a ukaže li nam se prilika i za naslov prvaka, znat ćemo je iskoristiti – zaključio je Paska. Nedelišće je izgubilo u gostima kod Međimurca 2:0, a golove su postigli Shohei Yokoyama i Tomoki Kai. Plitvica je u Gojancu s 2:1 bila bolja od Dinama iz Domašinca. Strijelci za domaćine bili su Luka Tomašić i Jošua Horvat, dok je za goste precizan bio Stjepan Igrec. Ovom pobjedom Gojančani su pobjegli sa začelja, na kojem se sada nalazi Sloboda (S), koja je kod kuća poražena od Nedeljaca s 2:0. Golove za Nedeljanec zabili su Emanuel Škvarić i Petar Rog.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.

Stolnotenisači Visie i MGK Drave Žabnik odlični na turniru TOP Regije Sjever

Mladi stolnotenisači i stolnotenisačice MGK Drave Žabnik i Visie nastupili su na stolnoteniskom TOP-8 turniru Regije Sjever, završnom natjecanju ove sezone za najmlađe uzraste.

Stolnotenisačica MGK Drave Žabnik Mila Hrkec bez poraza osvojila je 1. mjesto. Drugo mjesto u istoj kategoriji najmlađih kadetkinja zauzela je također stolnotenisačica Nika Gregurec.

Kod klinceza Tesa Dvorščak bila je odlična treća, Lea Kos osvojila je 5. mjesto, a Ida Hadari šesto.

Stolnotenisačica Visie Lorena Magdalenić bez izgubljenog seta “pomela” je konkurenciju te je dokazala da je najbolja klinceza Regije Sjever. U najmlađim kadetima Visia je imala troje predstavnika. Darian Henezi zauzeo 2. mjesto, Eva Zoroja Jošt bila je peta, dok je Leon Magdalenić uzeo 4. mjesto.