FOTO Aso Ponos minimalnim slavljem protiv domaćeg CB Marocchina u finalu varaždinskog turnira osvojio titulu

Ekipa iz Krapine Aso Ponos osvojila je 38. Zimsko prvenstvo Varaždina u malom nogometu pod imenom „Magma Pan kup Varaždin“.

Dobro znana malonogometna ekipa u finalu seniorskog dijela turnira pobijedila je varaždinski CB Marocchino rezultatom 1:0. Utakmica je bila vrlo izjednačena, a odlučio je jedan zalutali metak. Denis Švaljek pucao je s desetak metara iskosa i lopta je završila u mreži Marka Galošija. Treće mjesto kod seniora osvojila je ekipa Jelena Trade svladaši Črešnjevo u utakmici za treće mjesto 4:2. Kod seniora najboljim igračem proglašen je Švaljek iz pobjedničke ekipe, najboljim vratarem Galoši iz drugoplasirane ekipe, dok iz redova CB Marocchina dolazi i najbolji strijelac. To je Luka Modrić s osam golova. Kod veterana najbolja je bila ekipa Hudek Trgotrans koja je u finala s 4:1 pobijedila ekipu Eurotransporti Kostanjevec. Treće mjesto osvojila je varaždinska ekipa Bilikum svladaši u susretu za treće mjesto OPG Radiček Petgrad Nikotrade nakon boljeg izvođenja penala 4:3 (1:1). Kod veterana titulu najboljeg strijelca podijelili su Tomislav Liber (Eurotransporti Kostanjevec) i Miljenko Mumlek (CB Star’s) svaki sa po šest golova. Najbolji vratar je Danijel Posavec iz Bilikuma, dok je najboljim igračem proglašen Ronald Suvajac iz Hudek Trgotransa. Atmosferu iz prepunog Graberja donosimo u fotogaleriji.

Plivačica Baroka Teodora Liber Kos doplivala do tri srebra i bronce u Zagrebu

U Zagrebu je održano 10. plivačko natjecanje „Medo“, ujedno treći kadetski Grand prix ove sezone, a natjecanje je okupilo 200 plivačica i plivača iz 24 hrvatska kluba.

Plivački klub Barok predstavljali su Jana Marta Horvatić, Teodora Liber Kos, Dora Kranjčec,  Ivan Žganec Car, Jan Žganec, Karlo Petek, Fran Težački i Jan Peremin.  Svi su isplivali svoje osobne rekorde i pokazali da su itekako spremni za naredna natjecanja koja ih očekuju u ovoj sezoni.

Jedna plivačica posebno se istaknula na ovom natjecanju – Teodora Liber Kos.

Ona je u iznimno jakoj konkurenciji osvojila tri srebrne i jednu brončanu medalju. Do srebra je doplivala u disciplinama 200 m mješovito, 200 m slobodno i 800 m slobodno, dok je brončanu medalju osvojila  u disciplini 400 m mješovito. Izvrsna je bila i na 100 m prsno, gdje je zauzela 5. mjesto.

Varaždinac Sandro Meštrić novi golman jedne od najboljih rukometnih momčadi na svijetu

Varaždinac Sandro Meštrić (25) potpisao je ugovor s poljskim Kielceom do 2023. godine.

– Drago mi je što mogu objaviti da ću od ljeta 2023. igrati za jedan od najvećih klubova na svijetu – napisao je Sandro Meštrić na svojem Facebook profilu.

On je rukometnu karijeru započeo u Rukometnom klubu Kneginec, pa je potom branio u Vidovcu i Trnovcu. Godine 2014. prešao je u GRK Varaždin 1930 iz kojeg je u zimi prošle godine prešao u francuski Pays d’Aix UC. Tamo se zadržao do ljeta te je prešao u slovensku Ribnicu.

Sad je postao novi golman Kielcea, osvajača Lige prvaka.

On će biti drugi Hrvat u najboljoj poljskoj momčadi, budući da je njezin član i Igor Karačić.