FOTO Četvrta liga Čakovec-Varaždin: Bednja uvjerljiva u Jalžabetu, Pušćine u golijadi bolje od Sloge

Odigrane su utakmice 19. kola 4. Hrvatske nogometne liga Čakovec-Varaždin. Sunčano i toplo vrijeme izmamilo je uz nogometne travnjake veliki broj navijača, ali je i inspiriralo strijelce. Naime, u osam utakmica postignuto je 27 golova.

Najveću golijadu vidjela je publika u Pušćinama, gdje je istoimeni domaćin slavio protiv Sloge s 4:3. Mrežu gostiju načeo je Marko Bosilj u 17. minuti iz kaznenog udarca. U 20. minuti na 2:0 povisuje Tomica Celinger. Domaćini novi povod za veselje imaju u 57. minuti kada za 3:0 zabija Robert Punčec. I kad se mislilo kako će Pušćine mirno privesti susret kraju, slijedi veliki preokret. U samo šest minuta Sloga smanjuje zaostatak na 3:2 golovima Siniše Bakse i Ivana Fučka, a u 85. minuti dolaze i do izjednačenja preko Pere Obadića. Ipak, domaćini u 88. minuti zahvaljujući Renatu Punčecu postižu i četvrti pogodak za konačno slavlje. S uvjerljivih 4:0 slavili su nogometaši Bednje na gostovanju u Jalžabetu. Gosti do poluvremena već stvaraju 2:0 prednost preko Valeria Puškadije i Ante Kulje. U 58. minuti Eugen Daševci povisuje na 3:0, a stvar zaključuje Kulji drugim pogotkom u 84. minuti. Nedeljanec je s minimalnih 1:0 bio bolji na gostovanju kod Dinama. Gol vrijedan tri boda postigao je Emanuel Škvarić. Polet iz Svetog Martina na Muri zadržao je vodeće mjesto na tablici pobijedivši u Gojancu domaću Plitvicu s 3:1. Golove za Polet postigli su Dražen Mlinarić, Tomislav Medved i Andrej Goričanec, dok je počasni za domaćine djelo Krunoslava Buhina. Rezultati 19. kola: Nedelišće – Novi Marof 2:1, Pušćine – Sloga (Č) 4:3, Jalžabet – Bednja 0:4, Mladost Komet – Zelengaj 1:0, Podravina – Rudar 3:1, Međimurec – Sloboda (S) 3:0, Plitvica (G) – Polet (SMNM) 1:3, Dinamo (D) – Nedeljanec 0:1. Parovi odgođenih susreta 16. kola – srijeda, 11. travnja, 16:30 sati: Bednja – Dinamo (D), Zelengaj – Nedelišće, Sloboda (S) – Jalžabet, Plitvica (G) – Mladost Komet. Parovi 20. kola – subota,  14. travnja, 16:30 sati: Zelengaj – Podravina, Rudar – Međimurec, Sloboda (S) – Plitvica (G), Polet (SMNM) – Dinamo (D). Nedjelja, 15. travnja, 16:30 sati: Nedeljanec – Nedelišće, Novi Marof – Pušćine, Sloga (Č) – Jalžabet, Bednja – Mladost Komet.

Dinamo je ipak bio prejak za nogometaše Varaždina

Nogometaši Varaždina u srijedu, 17. travnja na Maksimiru su odigrali susret odgođenog 5. kola SuperSport HNL-a protiv zagrebačkog Dinama, a slavili su Zagrepčani s 2:1.

Trener Šafarić izveo je sastav:  Zelenika, Škaričić, Jelenić, Lamine Ba, Boršić, Lusavec, Marina – Šego, Belcar, Poldrugač – Dabro.

Modri su poveli su poveli 26. minuti preko Martina Baturine i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Na 2:0 povisio je Gabriel Vidović u 53. minuti. Od 63. minute Varaždin je igrao s igračem manje nakon što je isključen Luka Jelinić, no Varaždinci su postali opasniji.

Domagoj Drožđek u 72. minuti uspio je smanjiti na 2:1 što je bio konačni rezultat.

Bio je to 11. poraz varaždinskog sastava koji u idućem kolu odlazi u goste Rudešu, momčadi koja je već ispala iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa.

Stolnotenisači Visie i MGK Drave Žabnik odlični na turniru TOP Regije Sjever

Mladi stolnotenisači i stolnotenisačice MGK Drave Žabnik i Visie nastupili su na stolnoteniskom TOP-8 turniru Regije Sjever, završnom natjecanju ove sezone za najmlađe uzraste.

Stolnotenisačica MGK Drave Žabnik Mila Hrkec bez poraza osvojila je 1. mjesto. Drugo mjesto u istoj kategoriji najmlađih kadetkinja zauzela je također stolnotenisačica Nika Gregurec.

Kod klinceza Tesa Dvorščak bila je odlična treća, Lea Kos osvojila je 5. mjesto, a Ida Hadari šesto.

Stolnotenisačica Visie Lorena Magdalenić bez izgubljenog seta “pomela” je konkurenciju te je dokazala da je najbolja klinceza Regije Sjever. U najmlađim kadetima Visia je imala troje predstavnika. Darian Henezi zauzeo 2. mjesto, Eva Zoroja Jošt bila je peta, dok je Leon Magdalenić uzeo 4. mjesto.