FOTO Dinamo u drugom dijelu slomio Varaždin pred 7500 gledatelja

FOTO : IVAN AGNEZOVIC

Nogometaši Varaždina poraženi su u sklopu 22. kola SuperSport HNL-a od Dinama s 3:1, iako je nakon prvih 45 minuta rezultat bio 0:0.

Utakmica je odigrana pred 7600 gledatelja, a trener Mario Kovačević nije mogao računati na kartonirane Jelenića i Elezija. Izveo je sastav: Zelenika-Stanić, Ba, Pellumbi, Kolarić-Teklić, Puclin, Pilj – Šego, Banovec-Brodić.

U 10. minuti Pilj je izgubio loptu na sredini, Mišić je potegnuo i dao za Špikića čiji je udarac iskosa otišao preko gola. Šest minuta kasnije Dinamo je pleo akciju na dvadesetak metara od domaćih vrata. Za udarac se odlučio Mišić koji je tukao pored gola. U 23. minuti kapetan Kolarić krivo je procijenio let lopte, stigao je Ristovski, koji je dao oštru loptu u peterac, no srećom po Varaždince nitko od gostujućih napadača nije uspio loptu skrenuti u domaću mrežu.

U 25. minuti Teklić je dobro izvrtio čuvara, dao za Brodića, koji je proslijedio do Pilja, no varaždinski veznjak se spetljao i gostujuća obrana otklonila je opasnost. Samo minutu kasnije Brodić je bio u dobroj prigodi, ali njegov udarac sa 13, 14 metara iskosa otišao je u vanjski dio mreže.

U zadnjoj minuti najbolja prilika za Varaždince. Dobro je s poludistance pucao Šego, odbio je gostujući vratar Livaković do Pellumbija, ali u blok, a potom je akciju završio Puclin.

Dominacija

U 49. minuti Varaždinci su primili gol iz pogreške. U gužvi vratar Zelenika je dobio nogom u glavu od Puclina, a Ivanušec je iskoristio gužvu i loptu poslao u mrežu.

U 54. minuti još je jednom Ivanušec mogao do pogotka, no ovaj put Zelenika je efektno skinuo njegov udarac. U 66. minuti Petković, koji je ušao na startu drugog dijela, našao se oči u oči sa Zelenikom koji se nije dao prevariti u matnoj situaciji.

U 73. minuti Petković je izvrtio varaždinske braniče, lopta je došla do Ivanušeca koji zabio za 2:0. Nadu Varaždincima vratio je Teklić golom u 80. minuti, no u 86. minuti Ademi je rutinirano na asistenciju Petkovića postavio konačnih 3:1.

Ovo je treći uzastopni poraz varaždinskog sastava, a u idućem kolu čeka ih teško gostovanje kod Osijeka.

C

Rukometašice Koke ispale u četvrtfinalu Hrvatskog kupa

Rukometašice Koke u srijedu, 27. ožujka u varaždinskoj Areni u četvrtfinalu Hrvatskog kupa ugostile su Dugo Selo ’55, a slavile su gošće s 29:24.

Bolje su u susret ušle gošće u 10. minuti vodile su 5:3, no do 15. minute Kokice su napravile seriju 4:0 i povele 7:5. U 23. minuti Varaždinke su posustale i do odlaska na odmor nisu postigle ni pogotka. Gošće su serijom 5:0 okrenule i na odmor otišle se prednošću od 13:10.

U drugom dijelu rukometašice Vladimira Canjuge uspjele su stići samo na minus jedan, ali snage za preokret nisu imale. Rukometašice iz Dugog Sela slavile su na kraju s plus pet.

Kod Varaždinki najraspoloženija je bila Lucija Jandrašić s 12 golova.

Odbojkaši Cratis Varaždina završili sezonu u Superligi

Odbojkaši Cratis Varaždina završili su sa sezonom. U drugom utakmici četvrtfinala razigravanja za prvaka Superlige poraženi su od osječke Murse 3:0.

Varaždinci su bili bolji u prvom dijelu prvog seta, vodili 14:12, no domaćin s 5 poena u nizu okreće rezultat u svoju korist. Varaždinci su priprijetili i u finišu prvog seta, ali nakon 24:24 dva posljednja poena osvajaju domaćini. I u drugom setu Varaždinci vode, do 13:11, onda Mursa radi seriju 4:0 i preuzima vodstvo. Kod 21:19 tri poena u nizu rade domaći i osvajaju set s 25:20, baš kao i treći, u kojem su gosti tek tri puta imali pozitivan rezultat.

Međimurski Centrometal uspio je izboriti polufinale pobjedom protiv Marsonije 3:1 u setovima.

Međimurce u polufinalu čeka susret protiv zagrebačke Mladosti, dok će Mursa na noge Riboli Kaštela.