FOTO Druga HNL: Hrvatski dragovoljac 2:0 pobjedom odnio bodove iz Varaždina

Nakon što su u srijedu nes(p)retno pogotkom u četvrtom minuti sudačke nadoknade izgubili (1:2) od Rijeke u Kupu, momčad Varaždina pred domaćim je navijačima dočekala Hrvatski dragovoljac u susretu 11. kola Druge hrvatske nogometne lige. Pred oko 1200 gledatelja gosti su zasluženo slavili 2:0, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Za prvu prigodu na susretu trebalo je čekati do 17. minute, kada je Jertec ubacio iz kornera, a Čelić glavom puca malo iznad gola. Gosti su uzvratili u 24. minuti udarcem Alghoula iz slobodnog udarca i 33. minuti nakon prodora Havojića, ali oba pokušaja nisu pronašla put do mreže. Najbliže vodstvu Varaždinci su bili u 36. minuti kada je Benko nakon ubačaja Perkovića zatresao okvir gola. Napadač domaćina ponovno je bio u izglednoj prilici samo tri minute kasnije kada ga dugom loptom pronalazi Bamidele, ali Benkon snažan udarac odlazi visoko iznad gola. Nastavak susreta trener domaćina Branko Karačić otvara s dvije izmjene, Josipom Golubarom i Leonardom Vukom. Upravo se Vuk našao u prvoj velikoj prilici kada je u 58. minuti nakon dugačke akcije u kaznenom prostoru gostiju pucao uz samu vratnicu. U jeku domaćih napada, igrači Hrvatskog dragovoljca u samo dvije minute postižu dva gola. Prvo je u 61. minuti precizno pogodio Josip Ćorić, a samo dvije minute kasnije neobranjivo pogađa i Tomislav Havojić. Mogli su gosti i povećati vodstvo da je Havojić u 81. minuti bolje reagirao kada se sam našao ispred vratar Mrmića, a u 82. minuti Burić sa svega nekoliko metara od gola puca iznad vratnice. U samoj završnici priliku za počasni pogodak propustili su Perković i u dva navrata Benko. – Neugodan poraz. Rezervirano smo ušli u utakmicu. Imali smoo dvije velike prilike, ali reagirali smo neodlučno. Izmjenama na poluvremenu podigli smo ritam igre, ali nas je presjekao pogodak nakon izgubljene lopte na sredini terena. Ubrzo je stigao i drugi gol. Imali smo još nekoliko prilika, ali sve je to bilo premalo da se suprotstavimo dobroj momčadi Hrvatskog dragovoljca. Sigurno je utakmica Kupa protiv Rijeke ostavila traga. Bili smo previše nervozni s previše individualnih grešaka u igri – rekao je nakon susreta trener Varaždina Branko Karačić.

Varaždin – Hrvatski dragovoljac 0:2

Strijelci: 0:1 Ćorić (61), 0:2 Havojić (63) Varaždin: Mrmić, Perković, Čelić, Senić, Bamidele, Jertec, Havelka (od 46. Golubar), Kolarić, Miklić (od 46. Vuk), Benko, Glavica (od 76. Sačer). Trener: Branko Karačić. Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Miličević, Filipović, Žugaj, Bilić, Ćorić (od 87. Cetina), Hasan, Burić, Majstorović, Alghoul (od 90. Ćerdić), Havojić (od 84. Žužul). Trener: Davor Mladina.