FOTO Hrvatska pobijedila Bjelorusiju u varaždinskoj Areni

STOLNI TENIS

Hrvatska stolnoteniska reprezentacija uvjerljivom je pobijedila Bjelorsuiju u 2. kolu kvalifikacije za ekipno Europsko prvenstvo u varaždinskoj Areni.

Pred oko 300 gledatelja Pucar, Gaćina i Kojić bili su bolji od bjeloruskih igrača s 3:0.

Ovo je bila važna pobjeda za Hrvatsku na početku kvalifikacija s obzirom da prvoplasirana momčad skupine D ide direktno u I. diviziju na EP, dok će drugoplasirani u dodatne kvalifikacije. Za razliku od prvog susreta, u kojem su bili bolji od Izraela sa 3:0, Bjelorusi su u Varaždin stigli bez velikog Vladimira Samsonova. Naši reprezentativci to su odlično iskoristili dopustivši Bjelorusima tek dva seta što je velika prednost uoči uzvrata koji će se igrati 24. siječnja. Lako moguće da će tada Samsonov igrati.

– Polako, treba prvo odraditi susret u Izraelu – smirit će euforiju izbornik Neven Karković te dodati:
– Apsolutno sam zadovoljan rezultatom ne samo zbog pobjede već što nam to donosi veliku prednost za uzvrat. Sva trojica reagirala su jako dobro, svatko u svojoj situaciji. Pucar je izvukao meč koji je imao već dobiven, vodio 2:1 i 9:6 a potom promašio ‘zicer’. Kad svi pomisle da bi se mogao raspasti, on zadnji set dobije glatko. Gaćina je odigrao rutinirano kako i treba. Važna stvar za napomenuti je da je svojim potezom stekao veliko povjerenje mene i dečkiju. Naime, u Varaždin je došao s ozbiljnijom ozljedom (upaljen živac između trapezusa i ramena nap. a.) nakon meča Lige prvaka, a čeka ga još jedan susret u najelitnijem klupskom natjecanju. Mnogi bi tu ozljedu iskoristili kao razlog da ne igraju meč, pogotvo jer je on u tim susretima favorit i može samo izgubiti. Svaka mu čast, podmetnuo je leđa i donio nam potrebnu pobjedu. Kojić je stavio točku na i u meču koji nije lako za igrati – zaključio je.

Najneizvjesniji je bio prvi susret između Tomislava Pucara (133.) i Aliaksandra Khanina (243.). Kod 1:1 Bjelorus je imao set lopticu, ali potom je Pucar preokrenuo na 11:10. Neizvjesnost je potrajala još neko vrijeme da bi Pucar iskoristio petu set loptu i dobio sa 15:13. Kako se rezultat kretao u četvrtom setu bilo je pitanje trenutka kad će se zaključiti meč. Pucar je imao 9:6, da bi Khanin nanizao pet poena i izjednačio. Ipak, u odlučujućem setu neizvjesnosti nije bilo, naš mladi stolnotenisač se brzo odvojio te finiširao. Andrej Gaćina (23.) protiv Pavela Platonova (159.) je sve riješio u tri seta. Doduše, Bjelorus je u prva dva seta imao nekakvu prednost, 8:7 u prvom i 4:0 u drugom, ali kad je trebalo naš prvi reket je ubacio u višu brzinu i hladnokrvno sve riješio u svoju korist. U pojedinim trenucima i klupa je bila na nogama od oduševljenja jer je Gaćina imao efektne završnice nakon vrlo dobrih izmjena udaraca. Konačnih 3:0 postavio je Frane Kojić (162.) svladavši Gleba Shamruka (370.) sa 3:0. Najveća borba vodila se u drugom setu, ali Kojić je i tu slavio nakon sedme set loptice.
Sljedeći susret skupine D Hrvatska gostuje u Izraelu 22. studenoga, dok je uzvratni susret 7. travnja.

Odličan domaćin i organizator susreta bio je varaždinski STK Starr, uz GSD Varaždin i HSTS.

Hrvatska – Bjelorusija 3:0
Pucar – Khanin 3:2 (-9, 7, 13, -9, 7)
Gaćina – Platonov 3:0 (9, 8, 5)
Kojić – Shamruk 3:0 (6, 15, 8)

Započeo je WRC Croatia Rally, u nedjelju jurilice u Varaždinskoj županiji

WRC Croatia Rally započeo je u četvrtak, 18. travnja uz veliki spektakl u Zagrebu, gdje je 68 posada krenulo s intenzivnim pripremama automobila.

U predstojećim danima Rally će se održati kroz pet hrvatskih županija – Zagrebačku, Karlovačku, Primorsko-goransku, Varaždinsku i Krapinsko-zagorsku te Grad Zagreb. Veliki se finalni spektakl očekuje u nedjelju, kada će posljednja četiri brzinska ispita vozači voziti cestama u Varaždinskoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prijavljeno je 68 posada iz 35 zemalja, a u najboljoj WRC kategoriji nastupit će čak 8 posada. U najjačoj, Rally1 klasi će tako naslov braniti Velšanin Elfyn Evans, kao i osmerostruki svjetski prvak, Francuz Sebastien Ogier, trenutačno vodeći u ovogodišnjem prvenstvu, Belgijanac Thierry Neuville te brojne druge zvijezde.

Hrvatski vozači koji će također voziti na ovogodišnjem Croatia Rallyju su: Tomas Hrvatin, Željko Magličić, Jan Pokos, Slaven Šekuljica, Igor Tomljanović, Viliam Prodan te Igor Mandić.

Županijski kup: Bednja uvjerljiva protiv Nedeljanca, slavlje i Varteksa

Odigrani su prvi susreti polufinala Županijskog nogometnog kupa, a u oba susreta u srijedu, 17. travnja slavili su domaćini.

Na stadionu Sloboda Varteks je ugostio Ivančicu i slavio s 3:1. Ivančani su poveli već u 1. minuti preko Kostelca i s minimalnim vodstvom otišli su na odmor. No, u drugom dijelu Bumbari su okrenuli rezultat. Prvo je Glavica u 55. minuti svojim golom izjednačio rezultat, da bi ih isti igrač u 68. doveo u vodstvo Varteks. Konačni rezultat postavio je Kanceljak golom u 78. minuti.

U drugoj utakmici Bednja je ugostili Nedeljanec i pobijedila s 3:0. Beletinčani su poveli u 16. minuti golom Bosilja, a na 2:0 povisio je Pomper golom u 29. minuti, da bi treći gol za Bednju postigao Kareem Donovan u 64. minuti.

Uzvratni susreti na rasporedu su u srijedu, 1. svibnja.