FOTO Ivančica uz baklje i pjesmu proslavila naslov prvaka 1. ŽNL: “Bili smo prekvalitetni!”

Nogometaši Ivančice uz baklje i pjesmu proslavili su naslov prvaka Prve županijske lige. Ivančani su naslov osigurali već dva kola prije kraja, a u nedjelju su u sklopu 25., pretposljednjeg kola još jednom pokazali koliko kvalitetom odskaču od ostatka Lige.

Svladali su vidovečku Budućnost sa 7:2 te su osvojili 61. bod. Kolo prije kraja upisali su 19 pobjeda, četiri remija i samo dva poraza. – Nakon drugog kola zasjeli smo na prvo mjesto i nismo ga ispuštali do samoga kraja. Novi projekt Nogometnog kluba Ivančica započeo je 2015. godine i klub je vraćen u lige gdje pripada. Nadam se da će tu još dugo trajati – rekao je Damir Friščić, trener Ivančana. Ivančani su do naslova stigli nošeni Dominikom Božakom, Viktorom Eršegovićem, Leonom Gregurom te braćom Darkom i Tomislavom Jagićem. – Dvije godine zaredom smo bili drugi u 1. ŽNL, no ove sezone smo jednostavno za cijelu ligu bili prekvalitetni. Izrasli smo u pravu klapu i to je ono što nas posebno krasi – dodao je Tomislav Jagić, kapetan Ivančice. Sljedeće sezone Ivančica će se natjecati u Četvrtoj HNL Čakovec-Varaždin. – Uz veliki trud i rad nadam se ćemo napraviti velike stvari u Četvrtoj ligi. Svi smo individualno kvalitetni i sigurno ćemo pokazati još više – istaknuo je Jagić. S kapetanom se složio i predsjednik Nogometnog kupa Ivančica Josip Grđan. – U 4. HNL čeka nas tehnički zahtjevniji nogomet, ali u ovoj konstelaciji snaga te s novim mlađim igračima, vjerujem da možemo igrati ozbiljnu ulogu iduće sezone. Ono što je najveća snaga NK Ivančice je 150 mladih nogometaša za koje se nadamo da će jednoga dana probiti i do Prve lige – zaključio je Grđan. U preostalim utakmica 25. kola Zelengaj je s 4:2 bio bolji od Podravca Kitro, Polet u Cestice od margečanske Mladost 7:4, tuhovečki Polet s 5:2 od Slobode u Tužnom, Drava je pak u Sv. Đurđu pobijedila Plitvicu iz Gojanca 4:1, dok su Plitvica iz Selnika i Vinica odigrali 0:0.